Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W dniach 24-25 marca 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Łobzie odbyła się XIV Polsko-Niemiecka Łobeska Baba Wielkanocna.

Jak deklarują Organizatorzy z roku na rok coraz więcej gości oraz wystawców przybywa na ten wielkanocny kiermasz. Kolorowe kramy wypełnione po brzegi świątecznymi ozdobami, ciastami oraz smacznymi wędlinami zachęcają do zatrzymania się chociaż na krótką chwilę przy każdym z nich. Uroczystego otwarcia jarmarku dokonali Paweł Marek - starosta łobeski oraz Piotr Ćwikła burmistrz Łobza.

W sobotę  nagrodzono laureatów dwóch konkursów: plastycznego pn. „Pisanka Wielkanocna” dla kategorii wiekowych przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, kl. IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe oraz rękodzielniczego dla wszystkich chętnych pn. „Pamiątka z Łobeskiej Baby Wielkanocnej”. Natomiast w niedzielę, największym powodzeniem cieszył się konkurs pn.„Wypieki i wyroby wielkanocne”, w którym laureaci otrzymują wspaniałe statuetki naszej Baby oraz cenne nagrody. 

Podczas Łobeskiej Baby Wielkanocnej, dzięki nawiązanej współpracy międzynarodowej Powiatu Łobeskiego z Powiatowym Cechem Rzemiosła Północne Pomorze Przednie – Stralsund udało się przystąpić do realizacji wspólnego projektu, który został dofinansowany w ramach programu współpracy INTERREG 5a Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Branderburgia/ Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to fundusz małych projektów Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

Nasz portal patronował medialnie wielkanocnej imprezie w Łobzie. Poniżej fotorelacja oraz skrót filmowy z łobeskiego jarmarku.

Podczas Łobeskiej Baby Wielkanocnej swoje stoisko przygotowała gmina Resko. Zdjęcia dzięki uprzejmości Centrum Kutury w Resku.

Skrót fimowy:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.