Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W Resku świętowanie Wielkanocy rozpoczęło się w sobotę po zmroku. Zgodnie ze starożytną liturgią poświęcono ogień i paschał - świecę symbolizującą Chrystusa Zmartwychwstałego.

Wierni przy nowo poświęconej wodzie chrzcielnej odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne. W homilii ks. Tomasz Romantowski - pytał wiernych: Chrystus dla Ciebie jest czy tylko był ? I z mocą głosił prawdę o Życiu, Które pokonało śmierć i ciemność. W tej nocnej liturgii dorosły mężczyzna jako jeden z sześciu w naszej archidiecezji przyjął sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest, bierzmowanie i po raz pierwszy przystąpił do Komunii świętej. Po liturgii wierni tłumnie podchodzili do nowo poświęconej wody, by odnowić swój chrzest, osobisty wybór Chrystusa w swym życiu.

Tradycyjna rezurekcja odbyła się przed świtem. O 6.00 w wypełnionym kościele rozpoczęła się liturgia i dźwięk dzwonów oraz procesja z Najświętszym Sakramentem obwieściła mieszkańcom Reska, ze Jezus prawdziwie Zmartwychwstał. W homilii ks. kanonik Marian Kaptur nawiązał do Wschodzącego Słońca - tak przez wieki określano Jezusa. W Jego blasku wszystko widzimy prawdziwie, inaczej , w pełni - przekonywał. Głosząc Zmartwychwstałego Jezusa zachęcał do zawierzenia Mu swojego życia. On nadaje sens. Dzięki Jezusowi Żyjącemu mamy moc, by pokonywać nasze słabości i grzechy czy mieć nadzieję w sytuacjach które nas przygniatają.

Duszpasterze Reska wszystkim czytelnikom Portalu Resko24 życzą pięknych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym . Niech On przyniesie pokój, radość, miłość i zdrowie. Radości na Święta Zmartwychwstania.

ks. Tomasz Romantowski

Rezurekcja w Sanktuarium w Resku

Wigilia Paschalna w Resku

Resko24.pl/ fot. Parafia Resko

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.