Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Otrzymaliśmy niepokojący sygnał ze Starogardu. - Tuż przy drodze ktoś wyrzucił odpady zwierzęce, jest głowa, wnętrzności - nikt tego nie uprzątnął!

Jak sygnalizuje mieszkaniec Starogardu był na spacerze z psem i zauważył porozrzucane odpady zwierzęce przy drodze Starogard - Krosino.

- Tam jest głowa, są wnętrzności i inne odpady zwierzęce. Część jest w reklamówkach, inne odpady są już porozciągane wokół tego miejsca, pewnie przez psy. Widok jest odrażający, nawet nie wiemy skąd pochodzą i kto je tutaj przywiózł.  Powiadomiłem policję i straż leśną. Na miejsce przyjechał patrol policji, zrobił zdjęcia i odjechał. Sprawę zgłaszałem dzisiaj około 15, nikt tego nie uprzątnął i nie zabezpieczył. Teraz będą tutaj żerowały zwierzęta np. niepilnowane psy. Kręcą się tutaj dzieci, spacerują dorośli. Czy to normalna sytuacja? - pyta mieszkaniec Starogardu.

Jak nam się udało ustalić, policja powiadomiła urzędników z gm. Resko. Okazało się, że te odpady leżą w pasie drogowym i gmina Resko tego nie uprzątnie. Zarządcą drogi Starogard - Krosino nr 4331Z jest Zarząd Dróg Powiatowych z Łobza. Prawdopodobnie ZDP już zostało powiadomione, jednak nikt jak dotąd w żaden sposób nie zareagował. Odpady nadal leżą i nie są zabezpieczone!

Resko24.pl/fot. Czytelnik

Komentarze  

Arkadiusz.
+4 # Arkadiusz. 2018-04-05 03:51
Jadąc że Starogardu do Łobza, tuż za Starogardu całą zimę leżał duży, padły dzik w rowie. Niedawno jeszcze był... Gdzie dbałość o stan sanitarny, co z ASF?
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.