Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W miejscowości Piaski w gm. Resko problem z podtopieniami nadal trwa. Jak zapewniają urzędnicy sprawa jest w trakcie realizacji, to jednak potrwa.

Jak dzisiaj usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej, część prac związanych z istniejącą infrastrukturą melioracyjną została już wykonana. Dalsze prace są fazie sporządzania stosownej dokumentacji. Inwestycja na tym terenie, zostanie ukończona najprawdopodobniej jesienią.

Pierwsze informacje o podtopieniach w miejscowości Piaski, dotarły do nas na początku lutego. Jak wtedy sygnalizowali mieszkańcy, woda wdzierała się na ich posesje i do piwnic, podtopiło transformator. Były problemy, żeby wjechać na własne podwórko samochodem lub po prostu bezpiecznie przejść. Plac zabaw zamienił się w staw.

Dzisiaj odwiedziliśmy to miejsce, okazuje się, że sytuacja po ponad dwóch miesiącach, niewiele się poprawiła. Na placu zabaw jest chyba jeszcze więcej wody. Skrzynki elektryczne są tuż nad lustrem wody!

 - Udrożniliśmy istniejącą instalację, wyremontowaliśmy ją i naprawiliśmy. Teraz jesteśmy na etapie projektowania odcinka, który będzie odwadniał plac zabaw. Powstanie tam nowa instalacja która zostanie połączona z już istniejącą kanalizacją. W przyszłym tygodniu otrzymamy mapy od geodety, wtedy będziemy mogli wykonać projekt i przygotować pozostałe dokumenty - powiedział Jacek Więckowski z Urzędu Miejskiego w Resku.

Dzisiejsza fotorelacja:

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.