Pin It

Dzisiaj (07.04) doszło do rozległego pożaru, rozciągającego się wzdłuż torowiska pomiędzy miejscowościami Worowo i Łobez. Ogień rozprzestrzeniał się na odcinku około 5 km, do akcji gaśniczej wykorzystywano również samoloty gaśnicze.

Po godz. 11 zaalarmowano straż pożarną, do pożaru nieużytków i lasu w Łobzie przy drodze wojewódzkiej nr 151 Łobez - Świdwin. Przez pewien czas na drodze w kierunku Świdwina wstrzymano ruch, później ruch odbywał się wahadłowo. Wstrzymano również ruch pociągów. Dzisiejszy wiatr nie ułatwiał prowadzenia akcji gaśniczej, ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się. Kolejne sygnały o pożarze lasu napływały z miejscowości Worowo. Zastępy straży pożarnej skierowano w okolice stacji kolejowej w Worowie.

Przyczyną pożaru były uszkodzone hamulce w jednym z wagonów składu osobowego. Zakleszczone hamulce w wagonie i sypiące się iskry z koła zaprószyły ogień. Uszkodzony wagon odczepiono od składu na stacji w Łobzie.

W sumie pożar gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej m.in. z Łobza, Bonina, Zagórzyc, Węgorzyna i Reska. W akcji gaśniczej wykorzystano samoloty gaśnicze. Warto zaznaczyć, że do pożaru zadysponowano również cysternę z wodą z OSP Resko.

Akcja zakończyła się po godz. 15, około godz. 16 powtórnie zaalarmowano straż pożarną do dogaszania pojawiających się pojedynczych zarzewi ognia. 

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz.
-6 # Arkadiusz. 2018-04-08 14:31
Po czym cysterna wróciła do Reska i spuszczono wodę wprost na chodnik i ulicę. Brawo Straż.

Co do akcji gaśniczej to widziałem ją. Strażacy w przypadku pożaru muraw i nieużytków nie wykazywali znacznego zaangażowania. Dopiero ogień jaki rozwinął sie w sąsiedztwie lasu skupił ich uwagę, ale też nie było mowy o pośpiechu.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x