Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Na "Wzgórzu Borków" rozpoczęto już prace związane z rewitalizacją tego historycznego miejsca. Otrzymaliśmy zdjęcia i sygnał o tajemniczej płycie nagrobnej.

Nie wiemy, czy w tym miejscu był kiedyś cmentarz, czy też płyta znalazła się tam w innych przypadkowych okolicznościach. Być może została tutaj przewieziona z innego miejsc i zakopana, kiedyś nikt nie dbał o takie znaleziska. Zdarzało się, że takie płyty były wykorzystywane jako materiał budowlany.

Z pobieżnych oględzin wynika, że jest to fragment grobu trzy miesięcznego dziecka. Sądząc po napisach, dziecko było z bliźniaczego porodu.

 

Na kamiennej płycie wyryte daty oraz sentencja:

2.I.18. - 18.4.18.

"Poszedł za swoim bratem bliźniakiem na wieczność.
Co Bóg zrobił tak będzie dobrze."

*tłumaczenie z j. niemieckiego, może być nieprecyzyjne

Takie znalezisko to kolejny dowód potwierdzający bogatą historię terenów na których dzisiaj żyjemy i mieszkamy. Być może, historia związana z tym nagrobkiem jest gdzieś zapisana i wkrótce ją poznamy.

Resko24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.