Pin It

19 kwietnia uczniowie z klasy IV i V uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach dydaktycznych. Pani aspirant, Arleta Szwacińska uświadomiła dzieciom, jakie zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z Internetu, ostrzegała przed niestosownym zachowaniem w sieci , uświadomiła też uczniów, że nikt , korzystający z Internetu nie jest anonimowy.

Pan Tomasz Soroczyński, kurator sądowy przeprowadził zajęcia, pt.: „Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Głównym celem spotkania było kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne czyny. Uczniowie uświadomili sobie , jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa , kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie uczniowie powinni przyjmować postawy , gdy ktoś namawia ich do czynu , który jest zakazany przez prawo.

Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez naszych gości. Zadawali pytania, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianych tematach.

 

Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz przemoc we współczesnym świecie. Serdecznie dziękujemy Pani Arlecie Szwacińskiej i Panu Tomaszowi Soroczyńskiemu za przeprowadzone zajęcia.

Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x