Uczniowie klasy V i IV spotkali się we wtorek, 24 kwietnia z bardzo ciekawą osobą. W szkole gościł pan Mariusz Nagórski, dziennikarz i właściciel gazety „Pojezierze Drawskie”.

Pan Nagórski opowiedział uczniom, jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem i jak trafił „do gazety”. Usłyszeliśmy o dobrych i złych stronach „wolnego zawodu” , o prasie brukowej, tygodnikach , dziennikach. Pan Mariusz podzielił się z nami swoimi obserwacjami i doświadczeniem zdobytym w trakcie wieloletniej pracy dziennikarza.

Dowiedzieliśmy się, jak powstaje gazeta , skąd dziennikarze biorą tematy do swoich artykułów oraz jakimi cechami powinien odznaczać się dobry dziennikarz. Poznaliśmy też pracowników redakcji. Nie zabrakło przykładów z zawodowej kariery naszego gościa.

Na koniec otrzymaliśmy cenne wskazówki, z których na pewno skorzystamy, wydając kolejny numer naszej szkolnej gazetki.

Członkowie Koła Dziennikarskiego

 

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.