W związku z obchodami świąt majowych 1-3 maja, uczniowie ZS Resko uczestniczyli w specjalnie przygotowanych na tę okazję – apelach.

Uroczystości przebiegały w dwóch turach, osobno dla kl. IV – VII i I – III. Starsze klasy brały udział w montażu słowno – muzycznym (na forum – w Gimnazjum), pod batutą p. Ewy Kwiatanowskiej, z oprawą historyczną, nad którą czuwała p. Anna Miszczyszyn. W budynku Szkoły Podstawowej, grupa uczniów z klasy III przygotowana przez p. Renatę Gajdzis, zadeklamowała wiersze. Wspólnie odśpiewano majowe piosenki o tematyce patriotycznej.

Najmłodsi wychowankowie aktywnie pracowali nad klasowymi plakatami, wiernie oddające ideę świąt majowych. Zaprezentowane na apelu prace zawisły na szkolnym korytarzu.

W spotkaniu uczestniczyli również pierwszo- i trzecioklasiści z Filii w Łosośnicy, pod opieką pań Heleny Burcz-Łachmanowicz i Renaty Roszyk. Na zakończenie Dyrekcja szkoły przypomniała uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa podczas długiego majowego weekendu. (jw)

Resko24.pl/ ZS Resko

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.