W sobotę 21 kwietnia w ramach Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji odbyła się wyjątkowa projekcja w Kinie Pionier w Szczecinie, mająca na celu przedstawienie wierszy poetów zachodniopomorskich zinterpretowanych etiudami filmowymi.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Resku oczywiście uczestniczyli w tym wydarzeniu, ponieważ była prezentowana także ich twórczość. Jak już wcześniej informowałam młodzież wykonała etiudy do dwóch wierszy, poetek: pani Teresy Dominiczak Jak z baśni oraz pani Krystyny Rodzewicz Jajo. Tuż po przyjeździe do Szczecina uczniowie zostali mile zaskoczeni obecnością burmistrza Reska pana Arkadiusza Czerwińskiego, który postanowił wziąć udział w projekcji.

Przypomnę, że pan burmistrz sprawuje honorowy patronat nad Reską Wiosną Poezji. Po obejrzeniu filmów odbyła się dyskusja, która wyłoniła mocne i słabe strony prezentowanych utworów. Wielokrotnie podkreślano zaangażowanie młodzieży w projekt. Uczennica z naszej szkoły Wiktoria Deberna opowiedziała o pracy nad etiudami i podziękowała tym, dzięki którym możliwe stało się uczestniczenie w wyżej wymienionym wydarzeniu filmowym. Całą uroczystość prowadził prezes ZLP o. Szczecin – pan Leszek Dembek.

Wszyscy w znakomitych nastrojach powrócili do domów. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do finału III edycji Reskiej Wiosny Poezji, który odbędzie się 17 maja, 

a o szczegółach będziemy wkrótce informować.

W imieniu organizatorów Reskiej Wiosny Poezji
Joanna Murat

Burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński w Szczecinie przed Kinem Pionier z młodzieżą Zespołu Szkół w Resku – twórcami etiud filmowych poetów zachodniopomorskich
Foto Ryszard Podporski

Uczestnicy projektu pt. Poezja na ekranie
Foto Ryszard Podporski

Wiktoria Dederna podczas dyskusji po projekcji etiud w Kinie „Pionier”
Foto Ryszard Podporski

Julia Klepczyńska odbierająca z rąk prezesa Związku Literatów Polskich o. w Szczecinie
pana Leszka Dembka dyplom za współrealizację filmu pt. Jajo
Foto Ryszard Podporski

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x