Uczniowie z klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie , wraz z wychowawczyniami wybrali się w piątek, 20 kwietnia na wycieczkę do lasu.

Na miejscu, w Leśnictwie Stara Dobrzyca przywitał nas pan Bernard Osiński - leśniczy, pod opieką którego przeżyliśmy wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Rozpoczęliśmy od marszu po lesie, podczas którego utrwalaliśmy informacje i wiadomości o lesie. Następnie w nasze ręce powędrowały łopaty i sadzonki lipy - zaczęliśmy sadzić las. Każda para wytrwale wsadzała do ziemi swoje drzewka.

Po skończonej pracy czekała na nas przepyszna niespodzianka – ognisko i pieczone kiełbaski. Nie zabrakło wśród nas miłośników pieczonego chleba.

 

Po zasłużonym posiłku nadszedł czas na relaks i zabawę na placu zabaw.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Resko - w szczególności panu Bernardowi Osińskiemu, za przygotowanie dla nas zajęć dydaktycznych w Leśnictwie Stara Dobrzyca .

Uczniowie z klasy IV i V
wraz z wychowawczyniami

Resko24.pl/SP Starogard

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.