W Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę ponad 30,5 tys. funkcjonariuszy, z których każdego dnia na pomoc potrzebującym rusza ponad 5 tys. strażaków. Ponad 700 tys. ratuje życie i dobytek, służąc w szeregach OSP. Razem tworzą system, który doskonale się sprawdza. Dziś świętują – jedni i drudzy.

Od lat zawód strażaka niezmiennie cieszy się największym zaufaniem publicznym. Pracę straży pożarnej pozytywnie ocenia 89 proc. Polaków
W ubiegłym roku strażacy wyjechali do ponad pół miliona akcji. Co ciekawe, co piąta związana była usuwaniem skutków wichur.

4 maja to Dzień św. Floriana, czyli patrona strażaków. Mimo że dziś ich święto, pozostają w ciągłej gotowości. Gdy zawyje strażacka syrena, ruszą do akcji. Tak są szkoleni.

Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim strażakom najserdeczniejsze życzenia - dużo zdrowia, szczęścia, wytrwałości i męstwa.Ochrona mieszkańców i ich mienia, gotowość niesienia pomocy bez względu na własne bezpieczeństwo,to działania wpisane w strażacką pracę. Życzymy Wam, aby ta trudna służba była dla Was ciągłym źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy. Redakcja Resko24.pl

>> Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Resku >>

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x