Uczniowie Zespołu Szkół w Resku każdego roku biorą udział w różnych konkursach przedmiotowych, w których wykorzystują swoją wiedzę. Jednymi z najbardziej prestiżowych są Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Nasi uczniowie sprawdzają w tych konkursach swoją wiedzę ze wszystkich niemal przedmiotów szkolnych. I często zajmujmują wysokie miejsca na etapie wojewódzkim.

Najwyższym tytułem, jaki może zdobyć uczeń gimnazjum lub szkoły podstawowej jest tytuł laureata przysługujący najlepszym uczniom w naszym województwie. Nie jest łatwo go zdobyć, bo konkurencja zwykle jest ogromna. W tym roku jeden z naszych uczniów zdobył ten właśnie tytuł. Laureatem w Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych został Adrian Kopka z klasy 7b. To znaczy, że jest w niewielkiej grupie najlepszych uczniów z języka angielskiego w województwie, a nie było to łatwe, bo do konkursu przystąpiło 1012 uczniów, a laureatami zostało tylko ok. 100 uczniów, pośród których Adrian wywalczył 39 miejsce. W przygotowaniach wspomagali Adriana nauczyciele języka angielskiego naszej szkoły.

Zdobycie tytułu laureata wiąże się z niemałymi korzyściami. Laureaci są zwolnieni z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ośmioklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku. Poza tym, przyjmowani są do wybranej szkoły na kolejnym etapie kształcenia w pierwszej kolejności.

Cieszymy się bardzo z tego wyniku i gratulujemy Adrianowi jego wiedzy i umiejętności.

Marzena Pasternacka
Zespół Szkół w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x