W dniu 6 maja 2018 r. grupa lekkoatletyczna działająca przy Szkole Podstawowej w Resku wzięła udział w V polsko – niemieckich Biegach Majowych na pięknym obiekcie Lekkoatletycznym w Świnoujściu.

Dzieci z nasze szkoły spisały się wyśmienicie wygrywając i zajmując czołowe miejsca w różnych kategoriach wiekowych.

Wyniki:
I miejsce – Lena Znajewska
I miejsce – Julian Piórkowski
II miejsce – Marcelina Kęsy
II miejsce – Tomasz Pochwała
III miejsce – Wojciech Tomala

W zawodach wzięły udział również: Julia Grabowska, Marysia Habrych, Nadia Sałapata, Maja Perka, Oliwia Strojna, Maja Mucha oraz Wiktor Gutowski.

Młodzi biegacze, którzy zajęli czołowe miejsca zostali uhonorowani wspaniałymi pucharami, natomiast wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, koszulki oraz torby ze słodyczami. Ale najbardziej były szczęśliwe, że ich śladem podążyli najwierniejsi kibice czyli rodzice, którzy bardzo aktywnie dopingowali swoich sportowców. Poprzez udział w takich imprezach młodzi zawodnicy oswajają się ze stresem przedstartowym, ceremoniałem zawodów, uczestniczą w zdrowej rywalizacji która bardziej zmotywuje ich do pracy.

 

Jak widać dzieci z naszej szkoły nie mają czasu na nudę ale bardzo aktywnie spędzają dni wolne od nauki uczestnicząc w biegach zarówno w Resku (Bieg Widanta) jak i w biegach w Świnoujściu.
Następne zawody w jakich wezmą udział odbędą się 26 maja w Chociwlu.

Wszystkim bardzo gratulujemy zaciętej walki oraz życzymy powodzenia w następnych imprezach.

Opiekunowie:
Justyna Grankowska i Arkadiusz Majewski

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x