Dwa lata temu rozpoczęto budowę siłowni plenerowej przy Szkole Podstawowej w Resku. Dzisiaj to miejsce pijackich biesiad.

Pomysł budowy miejsca aktywnego wypoczynku, przy zespole boisk "Orlik" wydawał się trafiony. Informacja jaką opublikowaliśmy w naszym portalu zyskała wiele pozytywnych opinii. Na wydzielonym placu zamontowano osiem urządzeń, min. orbitrek, podciąg, wahadło i wioślarza. Teren został ładnie zagospodarowany, ustawiono ławeczki, kosze na śmieci.

Jak deklarował w tamtym czasie instalator urządzeń, miały się one cechować wysoką odpornością na ewentualne zniszczenia. Niestety realia Reska, a właściwie niszczycielska działalność wandali, systematycznie niszczy urządzenia. Część jest już rozkręcona, wokół jest pełno śmieci i butelek po alkoholu. Kosze są przepełnione, a cały ten widok na pewno nie zachęca do aktywnego wypoczynku.

Dzisiaj to raczej miejsce wiecznej biesiady. Czyżby kolejna inwestycja, zrealizowana za publiczne pieniądze, zostanie całkowicie zdemolowana i odejdzie w zapomnienie?

 

Resko24.pl

Komentarze  

Alojzy
+9 # Alojzy 2018-05-15 16:19
No nareszcie ktoś się za to wziął. Brawo Panie redaktorze!
Zgłoś administratorowi
Anna
+18 # Anna 2018-05-15 16:22
Wstyd, nic więcej :(
Zarządca terenu też nie wykazuje się żadna inicjatywą aby chociaż co jakiś czas sprzątać teren...
Zgłoś administratorowi
M
+9 # M 2018-05-16 06:20
Może sprawę rozwiąże kamera dla jednego to bezpieczeństwo dla innych przestroga.Moze by tak co rano śmieci zebrać bo przy tych temperaturach śmierdzą a jakby tak przyciąć trawę .Chyba mnie troszkę poniosło.
Zgłoś administratorowi
Korba
+6 # Korba 2018-05-16 06:30
Proszę o napisanie tu nam wszystkim kto jest za to odpowiedzialny i jakie wyciągnięto wobec tej osoby konsekwencje !!! Chciał bym wedziec kto za taki stan rzeczy odpowiada .
Dziękuję i czekam na wiadomości Panie Redaktorze. Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi
Anna
-6 # Anna 2018-05-16 07:53
Tu należy się sprostowanie. Inwestycja nie została zrealizowana z funduszy publicznych .
Zgłoś administratorowi
M
+8 # M 2018-05-16 12:56
Czyli powinno się rozumieć że podarował ją mieszkańcom bogaty bezdomny a władze miasta nie wiedzą jak się do tej darowizny odnieść .A w fazie planowania następnych obiektów przy dwóch ławkach na obiekcie sportowym kosz ma wielkość dużej butelki wody to nic dziwnego że śmieci leżą na obiekcie obok kosza.
Zgłoś administratorowi
Korba
+5 # Korba 2018-05-16 14:57
To znaczy że nie trzeba jej sprzątac ?? Dostaliśmy coś za darmo i nawet tego nie uszanujemy coś tu nie rozumiem !!!
Zgłoś administratorowi
Optyk
+4 # Optyk 2018-05-17 16:29
Odpowiada Z.S. w Resku gospodarz tego terenu inaczej dyrektor Dariusz Siemasz on włada tym terenem a burmistrz powinien go za ten bałagan wyspowiadać ,ale na pewno tego nie zrobi. Są ludzie do takich prac ,ale w gimnazjum i kiwają się z jednego boku na drugi i nic nie robią,bo nikt nie potrafi nimi zarządzać i cała prawda o gospodarności naszym mieniem. Znudzeni szefowie zapominają ,że samo przyjście do pracy nie zwalnia ich z odpowiedzialności o dbanie o porządek i mienie gminy. Po prostu im się wszystko znudziło do wymiany.!!!!!
Zgłoś administratorowi
Miszczyzyn
+2 # Miszczyzyn 2018-05-20 20:46
Stan miejskich skwerów, placów zabaw i miejsc turystycznych woła o pomstę. Nie wierzę, że to tak duży koszt, by zapłacic za kilkanaście godzin w miesiącu za myjkę którą moznaby spłukac brud z placów zabaw. Gdzie odpowiedzialnośc zakładu ścinającego trawę - po koszeniu zabryzgane przyrządy mieszkańcy mają wycierac własnymi spodniami?
Zgłoś administratorowi
Mr. Bones
-3 # Mr. Bones 2018-05-22 09:02
A może zwyczajnie śmietnik za mały i nie byłoby tematu ?! A tu zarządca, monitoring, płukanie umysłu i wróżka zębuszka... Tam są 2 butelki po piwie "pijacka biesiada" w pełni... Czy może jakaś mama nie sięgnęła do kosza....
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.