Dwa lata temu rozpoczęto budowę siłowni plenerowej przy Szkole Podstawowej w Resku. Dzisiaj to miejsce pijackich biesiad.

Pomysł budowy miejsca aktywnego wypoczynku, przy zespole boisk "Orlik" wydawał się trafiony. Informacja jaką opublikowaliśmy w naszym portalu zyskała wiele pozytywnych opinii. Na wydzielonym placu zamontowano osiem urządzeń, min. orbitrek, podciąg, wahadło i wioślarza. Teren został ładnie zagospodarowany, ustawiono ławeczki, kosze na śmieci.

Jak deklarował w tamtym czasie instalator urządzeń, miały się one cechować wysoką odpornością na ewentualne zniszczenia. Niestety realia Reska, a właściwie niszczycielska działalność wandali, systematycznie niszczy urządzenia. Część jest już rozkręcona, wokół jest pełno śmieci i butelek po alkoholu. Kosze są przepełnione, a cały ten widok na pewno nie zachęca do aktywnego wypoczynku.

Dzisiaj to raczej miejsce wiecznej biesiady. Czyżby kolejna inwestycja, zrealizowana za publiczne pieniądze, zostanie całkowicie zdemolowana i odejdzie w zapomnienie?

 

Resko24.pl

Komentarze  

Alojzy
+9 # Alojzy 2018-05-15 16:19
No nareszcie ktoś się za to wziął. Brawo Panie redaktorze!
Zgłoś administratorowi
Anna
+18 # Anna 2018-05-15 16:22
Wstyd, nic więcej :(
Zarządca terenu też nie wykazuje się żadna inicjatywą aby chociaż co jakiś czas sprzątać teren...
Zgłoś administratorowi
M
+9 # M 2018-05-16 06:20
Może sprawę rozwiąże kamera dla jednego to bezpieczeństwo dla innych przestroga.Moze by tak co rano śmieci zebrać bo przy tych temperaturach śmierdzą a jakby tak przyciąć trawę .Chyba mnie troszkę poniosło.
Zgłoś administratorowi
Korba
+6 # Korba 2018-05-16 06:30
Proszę o napisanie tu nam wszystkim kto jest za to odpowiedzialny i jakie wyciągnięto wobec tej osoby konsekwencje !!! Chciał bym wedziec kto za taki stan rzeczy odpowiada .
Dziękuję i czekam na wiadomości Panie Redaktorze. Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi
Anna
-6 # Anna 2018-05-16 07:53
Tu należy się sprostowanie. Inwestycja nie została zrealizowana z funduszy publicznych .
Zgłoś administratorowi
M
+8 # M 2018-05-16 12:56
Czyli powinno się rozumieć że podarował ją mieszkańcom bogaty bezdomny a władze miasta nie wiedzą jak się do tej darowizny odnieść .A w fazie planowania następnych obiektów przy dwóch ławkach na obiekcie sportowym kosz ma wielkość dużej butelki wody to nic dziwnego że śmieci leżą na obiekcie obok kosza.
Zgłoś administratorowi
Korba
+5 # Korba 2018-05-16 14:57
To znaczy że nie trzeba jej sprzątac ?? Dostaliśmy coś za darmo i nawet tego nie uszanujemy coś tu nie rozumiem !!!
Zgłoś administratorowi
Optyk
+4 # Optyk 2018-05-17 16:29
Odpowiada Z.S. w Resku gospodarz tego terenu inaczej dyrektor Dariusz Siemasz on włada tym terenem a burmistrz powinien go za ten bałagan wyspowiadać ,ale na pewno tego nie zrobi. Są ludzie do takich prac ,ale w gimnazjum i kiwają się z jednego boku na drugi i nic nie robią,bo nikt nie potrafi nimi zarządzać i cała prawda o gospodarności naszym mieniem. Znudzeni szefowie zapominają ,że samo przyjście do pracy nie zwalnia ich z odpowiedzialności o dbanie o porządek i mienie gminy. Po prostu im się wszystko znudziło do wymiany.!!!!!
Zgłoś administratorowi
Miszczyzyn
+2 # Miszczyzyn 2018-05-20 20:46
Stan miejskich skwerów, placów zabaw i miejsc turystycznych woła o pomstę. Nie wierzę, że to tak duży koszt, by zapłacic za kilkanaście godzin w miesiącu za myjkę którą moznaby spłukac brud z placów zabaw. Gdzie odpowiedzialnośc zakładu ścinającego trawę - po koszeniu zabryzgane przyrządy mieszkańcy mają wycierac własnymi spodniami?
Zgłoś administratorowi
Mr. Bones
-3 # Mr. Bones 2018-05-22 09:02
A może zwyczajnie śmietnik za mały i nie byłoby tematu ?! A tu zarządca, monitoring, płukanie umysłu i wróżka zębuszka... Tam są 2 butelki po piwie "pijacka biesiada" w pełni... Czy może jakaś mama nie sięgnęła do kosza....
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x