28 kwietnia niemalże w przededniu ,,majówki”, czy też jak kto woli długiego weekendu, Centrum Kultury w Resku gościło w swoich murach niezwykły duet - BAiKA” czyli Piotra Banacha i Katarzynę Sondej.

Piotr Banach - w historii muzyki polskiej na trwałe zapisał się jako współzałożyciel i lider takich legendarnych już zespołów jak ,,Hey” czy Indios Bravos. To uznany przez krytyków i szeroką publiczność autor tekstów, kompozytor i gitarzysta. Katarzyna Sondej - czyli Kafi to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, obdarzona niezwykle mocnym, o interesującej barwie głosem, wokalistka.

BAiKA to dojrzali, charyzmatyczni muzycy, wrażliwi i przebojowi zarazem. A ich wspólny koncert to po prostu przepiękne i przekonujące historie o życiu i relacjach między bliskimi sobie ludźmi, co sprawiło, że każdy ze słuchaczy mógł odnaleźć w ich utworach odrobinę własnych doświadczeń.

Na koncercie duetu sala widowiskowa Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Widzowie z entuzjazmem przyjmowali kolejne utwory - by na koniec zgotować artystom owację na stojąco. Szczególnie dużym aplauzem publiczność nagrodziła utwór pt. ,,Matce Teresie z Gardzina”. W tym miejscu wspomnieć należy, że rodzice pana Piotra mieszkają w Gardzinie - miejscowości na terenie gminy Resko i oczywiście wraz z licznymi mieszkańcami przybyli na ich koncert.

Resko24.pl/Centrum Kultury w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.