Pin It

W sobotę 9 czerwca 2018 roku o godz. 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbędą się już III Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Open w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska oraz Mini Mistrzostwa Pomorza Dzieci 1 Krok 5/11 lat o Puchar Burmistrza Reska którego organizatorem jest Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko wspólnie z Gminą Resko oraz przy współpracy Zespołu Szkół w Resku.

Prezesem i założycielem klubu jest Dariusz Dusza a trenerem i szkoleniowcem zawodników sensei Cezary Banasiak 3 dan oraz Dawid Macyszyn 1 dan.

W Mistrzostwach wystartuje około 400 zawodników z ośrodków z całej Polski, Niemiec, oraz Rosji.
Zawody odbędą się w formule kata oraz kumite lekki kontakt, semi kontakt oraz fullkontakt dzieci , młodzieży oraz seniorów podzielonych na 64 kategorie wiekowe oraz wagowej.
Klub działa w Resku już około 14 lat , najpierw jako koło zainteresowań przy Centrum Kultury w Resku a następnie jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Od 2011roku posiada licencję Polskiego Związku Karate a 25.03.2015 został wpisany do rejestru Klubów Sportowych przed Starostę Powiatu Łobeskiego.

W 2019 roku Klub otrzymał zezwolenie na organizację trzecich co do ważności oraz wielkości zawodów w Polsce organizowanych przez Polski Związek Karate tj Mistrzostw Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin. Jest do dowód na bardzo wysoki profesjonalizm organizacyjny. 

Karate Kyokushin zostało wpisane w 2016r do grona Sportów Olimpijskich.

Równolegle na terenie szkoły odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Zespół Szkół w Resku .

Wszystkich zwolenników i sympatyków Sztuk Walki serdecznie zapraszamy. 🙂

Prezes Klubu
Dariusz Dusza

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x