Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dzisiaj (23.05), około godz. 14.00 dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane na ul. Gdańską. W jednym z budynków wielorodzinnych zapaliła się sadza w kominie.

Już dawno jesteśmy po sezonie grzewczym i teoretycznie zagrożenie związane z pożarami kominów zmalało. W praktyce to jednak nie zmienia faktu, że nadal wielu lokatorów korzysta z urządzeń w których spalane jest paliwo stałe. Tak właśnie dzisiaj stało się w budynku na ul. Gdańskiej, w przewodzie kominowym zapaliła się sadza. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy z OSP Resko które przystąpiły do gaszenia pożaru.

Na czas akcji gaśniczej ewakuowano część mieszkańców budynku. Strażacy wygasili palenisko w piecu, który był akurat użytkowany i rozpoczęli gaszenie sadzy w przewodzie kominowym. Ustawiono urządzenie do oddymiania pomieszczeń. Po przewietrzeniu pomieszczeń lokatorzy mogli powrócić do swoich mieszkań.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, około godz. 15.30 zakończono działania gaśnicze.

Resko24.pl

Komentarze  

klombik
+1 # klombik 2018-05-24 13:15
Co to za generał w czerwonym hełmie? Komendant czy co?
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.