Pin It

Do niedawna pomost nad jeziorem Stara Dobrzyca, był czynnym punktem czerpania wody. Dzisiaj stanowi zagrożenie dla otoczenia.

Chodzi o drewniany pomost przy nieczynnym punkcie czerpania wody, nieopodal ruin pałacu. Jak widać na zdjęciach, pomost wymaga pilnej naprawy, lub likwidacji. Wejście na niepewną, drewnianą konstrukcję, może zakończyć się wypadkiem.

Wcześniej pomost, oprócz swojego przeznaczenia, był wykorzystywany przez wędkarzy, którzy z tego miejsca wypływali łodziami. Oprócz wędkarzy, z tego miejsca chętnie korzystają osoby wypoczywające nad wodą.

Skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem Resko, które odpowiada za część punktów czerpania wody usytuowanych na terenie gminy Resko. Jak się okazało tabliczka z napisem "PUNKT CZERPANIA WODY 7" jest już nieaktualna. W ubiegłym roku ten punkt został wykreślony z ewidencji, dlatego nie jest już utrzymywany.

- Obecnie ten obiekt nie jest już w naszym wykazie, w grudniu ubiegłego roku został wykreślony z naszej ewidencji w uzgodnieniu z Komendantem PSP Łobez. W okresie kiedy użytkowaliśmy ten obiekt, był on przez nas remontowany. W związku z obniżeniem się zagrożenia pożarowego w tym rejonie, liczba punktów czerpania wody została ograniczona - powiedział Jan Wais, nadleśniczy Nadleśnictwa Resko.

- Jako poprzedni właściciele tego obiektu, nie chcemy tej sprawy pozostawić samej sobie. Skontaktowaliśmy się z gminą Resko oraz z prezesem Koło Wędkarskiego PZW "Łosoś". Początkowo chcieliśmy zlikwidować ten obiekt, czyli rozebrać, jednak po rozmowie z prezesem wspólnie postanowiliśmy o utrzymaniu tego miejsca z korzyścią dla wszystkich. Jeżeli by się okazało, że są jakieś problemy, jako poprzedni użytkownicy, będziemy sprawę pilotować i postaramy się pomóc - dopowiada Jan Wais z Nadleśnictwa Resko.

Podsumowując, jest szansa, że po naszych publikacjach oraz  zaangażowaniu Koła Wędkarskiego "Łosoś" i pomocy Nadleśnictwa Resko, drewniany pomost nadal, bezpiecznie, będzie spełniał swoją funkcję.

Resko24.pl

Komentarze  

Artur
+1 # Artur 2018-05-30 19:32
nad tym jeziorem jest kilka takich pomostów - w złym stanie
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x