W listopadzie ubiegłego roku, informowaliśmy o projekcie budowy nowego placu zabaw przy ul. Długiej w Resku. Najprawdopodobniej w połowie czerwca, plac będzie już dostępny dla dzieci.

Cała inwestycja pochłonie ponad 300 tysięcy złotych. W wyniku realizacji operacji pn.: „Przebudowa istniejącego placu zabaw w mieście Resko”, projekt zakładał stworzenie atrakcyjnego, bezpiecznego i nowoczesnego miejsca rekreacji, aktywnego wypoczynku, kreatywnej zabawy oraz sportu poprzez przebudowę istniejącego placu zabaw wraz z wykonaniem boiska wielofunkcyjnego oraz mini siłownią. Podczas przebudowy zainstalowanych zostanie 18 elementów wyposażenia placu zabaw.

Temat remontu placu zabaw na ul. Długiej był już poruszany w naszym portalu. Już dzisiaj, nowa inwestycja robi imponujące wrażenie. Pojawiają się jednak obawy, czy nowe, właśnie instalowane, elementy placu zabaw przetrwają i będą służyły dzieciom przez wiele lat. Jest też pomysł, aby właśnie w tym miejscu zainstalować monitoring. Być może, to dobry pomysł, aby uchronić to miejsce przed zniszczeniem.

Prace instalacyjne, potrwają przynajmniej do 15 czerwca. Apelujemy do mieszkańców Reska, aby dzieci jeszcze nie korzystały z zainstalowanych tam urządzeń. Przebywanie w tym miejscu grozi wypadkiem, to nadal jest plac budowy.

Resko24.pl

Komentarze  

Anna
+4 # Anna 2018-05-30 15:28
Ciekawe jak długo będzie nie ruszony przez wyrostków wandali?
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+3 # Arkadiusz. 2018-05-31 11:25
A ja się zapytam kiedy zostanie po raz pierwszy umyty, pozostałe place zabaw od postawienia myjki nie widziały. Koszt kilkuset złotych rocznie...
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x