Jak w każdą środę na zajęcia plastyczne w Centrum Kultury prowadzone przez p. Sylwię Grabowską przybyła prawie 20 osobowa grupa najmłodszych miłośników sztuk plastycznych. Jednak 23 maja 2018 r. zajęcia były trochę inne niż zazwyczaj.

W tym właśnie dniu dyrektor Centrum Kultury pani Jolanta Furman, w porozumieniu z dyrektorem zarządzającym IKEA Industry sp. z o. o/Resko panem Andrzejem Czarnotą, zaplanowała uroczyste otwarcie odnowionej pracowni plastycznej, której wyposażenie zasponsorowała IKEA Industry.

Dzięki życzliwości i hojności sponsora - dzieci i młodzież mogą korzystać z funkcjonalnych i estetycznych nowych szafek, stołów, krzesełek i wykładziny, dodatkowo dzięki sponsorowi odświeżono w pracowni ściany, na której zawieszono wieszak w kształcie kolorowych kredek, wykonany przez pracownika IKEI.

W pracowni na dzieci i gości czekała niespodzianka w postaci ogromnego, w kształcie palety malarskiej, tortu. Na spotkanie wraz z dyrektorem p. Andrzejem Czarnotą przybyli jego współpracownicy: p. Małgorzata Czura, p. Joanna Berestek oraz p. Artur Chodecki. Wśród tych wyjątkowych gości nie zabrakło również włodarzy naszej gminy. Pan burmistrz Arkadiusz Czerwiński przyszedł w towarzystwie radnych p. Anny Szymańskiej i p. Andrzeja Nowaka. Pan Andrzej sprawił dzieciom niespodziankę i zarazem wielką radość, przynosząc do pracowni ogromną torbę, pełną nowych gier planszowych i materiałów plastycznych, które bardzo się przydadzą w czasie wakacyjnych zajęć.

Dzieci obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz wspólnie namalowanym, pod okiem pani instruktor Sylwii Grabowskiej, podziękowaniem dla sponsora.

Resko24.pl/Centrum Kultury w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.