Pin It

W minioną sobotę 9 czerwca 2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Pomorza Open w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska.

Organizatorem turnieju był Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko, którego założycielem i prezesem jest Dariusz Dusza , szkoleniowcem sensei Cezary Banasiak 3 dan oraz sensei Dawid Macyszyn 1 dan. Turniej odbył się przy wsparciu Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego oraz Rady Miejskiej Miasta Resko której przewodniczy pani Renata Kulik.

W turnieju wystartowało 278 zawodników z 21 ośrodków z Polski i Rosji. Reprezentację Rosji reprezentowały 4 kluby z okręgu Kaliningradzkiego. 59 konkurencji w kata oraz kumite w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Walki w formułach light kontakt, semi kontakt oraz full kontakt. Najmłodszy zawodnik miał 4 lata, najstarszy 49 lat.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Renata Kulik, prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate sensei Andrzej Kłujszo 4 dan oraz przedstawiciel Starosty Łobeskiego pan Andrzej Gradus. Obsługę elektroniczną zapewnił Radosław Ambroziak SKS Husaria Szczecin.

Rywalizacja zawodników stała na bardzo wysokim poziomie, była radość, pojawiały się również łzy, była zawziętość ale również szacunek okazywany swoim przeciwnikom. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwał sędzia główny turnieju sensei Andrzej Kłujszo.

Od strony organizacyjnej zawody zostały zorganizowane i przebiegały na najwyższym poziomie - do czego przyzwyczaił nas już organizator. Były one wspaniałą reklamą wyjątkowej dyscypliny sportu jaką jest Karate Kyokushin, ale również doskonałą promocją Miasta Reska jak i całego naszego regionu. Rywalizacja sportowa przebiegała na trzech matach.

Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko reprezentowało pięcioro zawodników Julia Kała, Amelia Marusiak, Mateusz Nikołajuk, Kacper Gawłowski oraz Szymon Dusza. Niestety tylko jednemu z nich udało się stanąć na podium, pozostali zaprezentowali się bardzo dobrze, ale musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Na drugim stopniu podium uplasował się i tym samym wywalczył srebro Szymon Dusza w konkurencji kumite juniorów młodszych 14-15 lat + 65 kg. W konkurencji kata Szymonowi zabrakło 0,2 punktu aby zająć trzecie miejsce.

Zdobyliśmy kolejne doświadczenie, zakończyliśmy pierwsze półrocze startów które nie było zbyt udane dla naszych zawodników - niestety naszych zawodników nie omijały kontuzje. Teraz czekają nas zasłużone wakacje, odpoczynek, regeneracja a od sierpnia przygotowania do wrześniowych startów w tym jednych z najważniejszych Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w Kaliningradzie.

Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko składa serdeczne podziękowania dla wszystkich ośrodków, sensei, sempai oraz osób towarzyszących zawodnikom za przyjazd do Reska.

Serdeczne podziękowanie również należą się naszym sponsorom oraz darczyńcą którzy pomogli w zorganizowaniu tak wspaniałych Mistrzostw: 

Gmina Resko, Restauracja MOZAIKA, Apteka Centrum Zdrowia, AktivonSport, Starostwo Powiatowe Łobez, Piekarnia Gama Barbara i Oktawiusz Jeż, Wodociągi i Kanalizacje Resko, Pokoje i Restauracja POD WYDMĄ Mielno, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Pitbull Energy Drink Born FIGHT, Agencja Reklamowa Studio DAO, Zespół Szkół w Resku, Centrum Kultury Resko, Sklep Spożywczo Przemysłowy MAGNUM.

Opiekę medyczną w trakcie Mistrzostw sprawowała firma ESKUMED Ratownictwo Medyczne Resko.

Fotorelacja Portalu Resko24.pl:

Więcej zdjęć: facebook.com/resko24

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x