W minioną niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, po raz czwarty odbyła się w Resku impreza promująca zdrowy styl życia - EXPO ZDROWIE. Organizatorem tej prozdrowotnej imprezy było Stowarzyszenie "Nasza Pasja", Chrześcijańska Służba Charytatywna oraz Gmina Resko.

Expo Zdrowie jest popularną imprezą publiczną. Można tu skorzystać z darmowych badań, testów i porad dotyczących najczęstszych problemów zdrowotnych dotykających nasze społeczeństwo.

Wystawy EXPO Zdrowie, które miały swój początek w latach 80., prowadzone są na całym świecie. W Polsce pierwsza taka impreza odbyła się w 2010 roku i od tamtego czasu EXPO Zdrowie miało miejsce w wielu miastach naszego kraju. Wystawy spotykają się z dużym zainteresowaniem. Podczas EXPO Zdrowie na ośmiu stoiskach wolontariusze prezentują podstawowe zasady zdrowego stylu życia, które obejmują m.in. troskę o właściwe odżywianie, uprawianie ćwiczeń fizycznych, picie wody, umiejętne korzystanie ze słońca, przebywania na powietrzu i właściwego korzystania z odpoczynku. Expo Zdrowie prowadzą eksperci zdrowego stylu życia, którzy pokazują jak w prosty sposób „wyleczyć się” z niewłaściwych nawyków zdrowotnych, by uniknąć chorób lub złagodzić skutki tych, które już się nabyło.

 

W ramach wystawy wiele osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych i dzięki temu sprawdziło swój stan zdrowia. Odwiedzający ekspozycje zbadali poziom cukru i cholesterolu we krwi, dokonali pomiaru ciśnienia krwi, tkanki tłuszczowej, wydolności oddechowej i ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Poznali wskaźnik masy ciała (BMI) oraz poznali swój wiek biologiczny. Brali udział w masażu relaksacyjnym i degustacji potraw wegetariańskich. Otrzymali przepisy kulinarne na zdrowe potrawy i zaopatrzyli się w literaturę zdrowotnościową. Skorzystali z porad specjalistów. Słowem – zostali zachęceni, by żyć zdrowiej, by dokonywać lepszych wyborów, sprzyjających zdrowiu i długowieczności.

Anna Szymańska, fot. Kamila Jaworska

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.