W minioną niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, po raz czwarty odbyła się w Resku impreza promująca zdrowy styl życia - EXPO ZDROWIE. Organizatorem tej prozdrowotnej imprezy było Stowarzyszenie "Nasza Pasja", Chrześcijańska Służba Charytatywna oraz Gmina Resko.

Expo Zdrowie jest popularną imprezą publiczną. Można tu skorzystać z darmowych badań, testów i porad dotyczących najczęstszych problemów zdrowotnych dotykających nasze społeczeństwo.

Wystawy EXPO Zdrowie, które miały swój początek w latach 80., prowadzone są na całym świecie. W Polsce pierwsza taka impreza odbyła się w 2010 roku i od tamtego czasu EXPO Zdrowie miało miejsce w wielu miastach naszego kraju. Wystawy spotykają się z dużym zainteresowaniem. Podczas EXPO Zdrowie na ośmiu stoiskach wolontariusze prezentują podstawowe zasady zdrowego stylu życia, które obejmują m.in. troskę o właściwe odżywianie, uprawianie ćwiczeń fizycznych, picie wody, umiejętne korzystanie ze słońca, przebywania na powietrzu i właściwego korzystania z odpoczynku. Expo Zdrowie prowadzą eksperci zdrowego stylu życia, którzy pokazują jak w prosty sposób „wyleczyć się” z niewłaściwych nawyków zdrowotnych, by uniknąć chorób lub złagodzić skutki tych, które już się nabyło.

 

W ramach wystawy wiele osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych i dzięki temu sprawdziło swój stan zdrowia. Odwiedzający ekspozycje zbadali poziom cukru i cholesterolu we krwi, dokonali pomiaru ciśnienia krwi, tkanki tłuszczowej, wydolności oddechowej i ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Poznali wskaźnik masy ciała (BMI) oraz poznali swój wiek biologiczny. Brali udział w masażu relaksacyjnym i degustacji potraw wegetariańskich. Otrzymali przepisy kulinarne na zdrowe potrawy i zaopatrzyli się w literaturę zdrowotnościową. Skorzystali z porad specjalistów. Słowem – zostali zachęceni, by żyć zdrowiej, by dokonywać lepszych wyborów, sprzyjających zdrowiu i długowieczności.

Anna Szymańska, fot. Kamila Jaworska

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x