STAROGARD - GDAŃSK. W dniach 8 - 10 czerwca 2018 roku delegacja Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie uczestniczyła w spotkaniu szkół i placówek Sendlerowskich.

Do Gdańska pojechał poczet sztandarowy : Alicja Zarzyka, Patrycja Pudełek, Damian Borowiec oraz opiekunowie : Elwira Warnke i Arkadiusz Filasek. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Bursę Gdańską mieszczącą się na Podwalu Staromiejskim. Uczestnikom zapewniono mnóstwo atrakcji, m.in.: koncert organowy w Katedrze w Oliwie, spacer pod pomnik na Westerplatte, rejs statkiem wycieczkowym, czy zwiedzanie Głównego Miasta z przewodnikiem. 

W sobotę miały miejsce najważniejsze uroczystości. Poczty sztandarowe wzięły udział w przemarszu spod budynku na Podwalu Staromiejskim do Teatru Szekspirowskiego . Tam nastąpiło przedstawienie wszystkich szkół i placówek , spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka, z Janiną Zgrzembska oraz z Relli Robinson - uratowaną przez Irenę Sendlerową.

Następnie wychowankowie Bursy Gdańskiej odegrali przedstawienie pod tytułem "Życie w słoiku", opowiadające o życiu w getcie i o Irenie Sendlerowej.

Podczas spotkania uczniowie ich opiekunowie poznają i wymieniają sie informacjami na temat patronki. Zacieśniają kontakty i nawiązują nowe w celu współpracy szkół Sendlerowskich. To szczególny sposób kultywowania pamięci o tej wielkiej postaci, jaką była Irena Sendlerowa.

 Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze  

sąsiad
+2 # sąsiad 2018-06-13 16:50
nareszcie :)))
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x