Dnia 9 czerwca (sobota) 2018r. boisko Zespołu Szkół w Resku przy ul. Prusa 2 tętniło życiem. O godz. 11.00 dyrektor p. Dariusz Siemasz powitał zebranych, życzył wszystkim wesołej zabawy, zwłaszcza dzieciom, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji. Należy wspomnieć, że równolegle odbywała się również druga impreza – turniej karate w hali sportowej.

Pogoda dopisała, każdy, kto przybył, znalazł coś dla siebie: dmuchane zamki, stragany oferujące m. in. zimne lody, świeże soki z owoców i warzyw, naleśniki, desery z bitą śmietaną, frytki, smażone kiełbaski, kawiarenka z ciastami domowego wypieku, kiermasze z kolorowymi gadżetami, malowanie twarzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, rozgrywki na korcie tenisowym, szczudlarze z teatru „Brama” w Goleniowie, obserwujący „ z góry” to, co dzieje się na platformie boiska, zabawiający publiczność. W tle rozbrzmiewały przyjemne nuty piosenek, popisy taneczne oraz recytacje wierszy – prezentacja talentów naszych uczniów.

Całość koordynował niezawodny p. Jacek Gajdzis. Nie zawiodła publiczność – popisy wokalne i gimnastyczne podziwiali rodzice, rówieśnicy z innych klas oraz wychowawcy.

Wspólne przedsięwzięcie pracowników szkoły, rodziców, uczniów oraz zaangażowanych nauczycieli przyniosło spodziewany efekt – radość i zadowolenie na twarzach podopiecznych, a także poczucie satysfakcji z wykonanego zadania. Zebrane pieniądze zostały przekazane poszczególnym klasom, biorącym udział w festynie.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała p. Agata Ostrowska – nauczyciel Zespołu Szkół w Resku.

Skrót filmowy:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.