24 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Resku odbył się finał XV Gminnego Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych o Pióro Burmistrza Reska.

Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie musieli napisać dyktando ze słuchu , jak i rozpoznawać oraz uzupełniać wyrazy z lukami. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie uzyskali następujące lokaty:
Kategoria klas I-II
3 miejsce - Hanna Tymoszyńska, klasa I
Nauczyciel: Izabela Mieczaniec

Kategoria klas III-IV
1 miejsce - Bieńczak Zuzanna, klasa III
Nauczyciel: Renata Gojlik

Kategoria klas IV - V
1 miejsce - Małkowska Aleksandra, klasa V
3 miejsce - Wachnik Gabriela, klasa V
Nauczyciel: Elwira Warnke

Kategoria klas VI-VII
2 miejsce - Wojciech Leszczyński, klasa VII
Nauczyciel: Elżbieta Kuc

Nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Reska, Pan Arkadiusz Czerwiński. Były to wieczne pióra oraz słowniki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nie zabrakło też słodkiej przekąski .

Serdecznie gratulujemy uzyskania tak wspaniałego wyniku.

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze  

sąsiad
+2 # sąsiad 2018-06-17 14:15
GRATULACJE :)
Zgłoś administratorowi
M
+1 # M 2018-06-18 10:35
Konkurs ten ma korzenie w byłej szkole podstawowej w Lososnicy dobrze się stało że po zlikwidowaniu tej placówki tradycję konkursu ortograficznego o pióro burmistrza Reska przejęła szkoła w Resku . Życzymy dalszych sukcesów młodym mistrzom ortografii.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.