16 czerwca 2018 roku w godz.14.00- 19.00 w szkole w Starogardzie miał miejsce Festyn Starogardzki, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości i okolic. Festyn odbył się po raz czwarty i cieszył się dużym zainteresowaniem.

W czasie festynu można było obejrzeć występy uczniów z poszczególnych klas oraz Turniej Tenisowy o Puchar Dyrektora Szkoły . Uczestnicy zabawy mieli do dyspozycji urządzenia rekreacyjne tj.: dmuchane zjeżdżalnie , zamek do skakania, , wspinaczkę , klocki XXL, kącik zabaw, m.in. z bańkami mydlanymi. Uczniowie szkoły uczestniczyli w pokazie w mobilnym planetarium. Ponadto można było zjeść frytki, lody, zupę i spróbować pysznego ciasta upieczonego przez rodziców.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć stanowisk przygotowanych przez nauczycieli szkoły . Loteria - „Kup kota w worku”, „Pchli targ”, „ Świat koralików”, „Soki pełne witamin” , czy „Kącik z bańkami” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W trakcie imprezy można również było odwiedzić stanowisko przygotowane przez Nadleśnictwo Resko, strażacy z OSP Resko zapraszali do oglądania swych pojazdów - nie zabrakło polewania wodą, funkcjonowała także strzelnica ASG .

Zakończeniem imprezy był występ dzieci, które brały udział w konkursie „ Szkolni giganci ”. Jak zwykle nie zabrakło chętnych do pokazania swoich talentów. 

Działo się naprawdę sporo - pogoda dopisała, więc wszyscy się świetnie bawili. Z pewnością tego typu imprezy pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych. Są też doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu oraz promują wizerunek szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie i wsparcie przyczynili się w organizację tego święta.
Do zobaczenia na kolejnym festynie.

 Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x