Pin It

W tym roku w czasie Dni Reska i Nocy Świętojańskiej, nareszcie dopisała pogoda. Sobótkowa impreza trwała do późnych godzin nocnych.

Imprezę rozpoczęły występy dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Resku, później swój program zaprezentowała grupa "Wesołe Szczurki". Teren parku miejskiego stał się się kolorowym placem zabaw dla dzieci i tych nieco starszych. Tegoroczny "kwiat paproci", trzeci raz z rzędu, odnalazł Mariusz Dziadura, druh z OSP Resko. Jak podkreślalała p. Jolanta Furman, dyrektor Centrum Kultury w Resku, jest to ewidentny dowód na to, że taki magiczny kwiat przynosi szczęście znalazcy na długie lata.

Około godziny 18 rozpoczęła się bardzo żywiołowa gala musicalowa "Wieczór z gwiazdami" w wykonaniu artystów teatru "Fame" ze Szczecina. W repertuarze mogliśmy powrócić do niezapomnianych przebojów muzyki światowej, największych hitów musicalowych oraz ponadczasowych utworów muzyki rozrywkowej. Fantastyczne aranżacje utworów, znakomici wokaliści i tancerze zapewnili publiczności wspaniałą zabawę.

Po występie artystów z teatru "Fame" rozpoczęły się przygotowania do inscenizacji sobótkowej. Tradycyjnie uczniowie reskich szkół, w blasku pochodni i świec rozświetlających niesione wianki w korowodzie, wspólnie z mieszkańcami, przeszli nad Regę. Tam puścili wianki na wodę, z myślą, że przyniosą szczęście wszystkim, a w szczególności pannom, szukającym miłości.

Tuż po inscenizacji sobótkowej przyszedł czas na, nieco spóźniony, koncert disco polo w wykonaniu zespołu "MACZO". Przed sceną, zgromadziły się rzesze entuzjastów tego popularnego gatunku muzyki. Lider zespołu Maciek "Maczo" Kuśmierz, wraz z dwoma tancerkami, szybko rozruszał zgromadzoną widownię.

W naszej ocenie podczas tegorocznych obchodów "Dni Reska", najbardziej spektakularnym i profesjonalnie przygotowanym występem był "Taniec z ogniem". To zasługa grupy "INCENDI" która przyjechała do nas z Koszalina. Taniec, muzyka i ogień opanowana do perfekcji i przedstawiona w sposób, który wielokrotnie zapierał dech w piersiach. Zgromadzona publiczność podziękowała artystom z Koszalina wielkim aplauzem.

Imprezę w Parku Miejskim w Resku, zakończyła zabawa taneczna która trwała do godz. 2 w nocy. W ubiegłym roku życzyliśmy sobie bezdeszczowej pogody, oby dobra passa utrzymała się i podczas kolejnych imprez organizowanych w Resku zawsze była piękna pogoda.

Poniżej relacja portalu Resko24.pl:

Więcej zdjęc do obejrzenia w profilu: facebook.com/resko24

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x