Pin It

Od pewnego czasu nowy plac zabaw znowu tętni życiem. Inwestycja została już ukończona z korzyścią dla wszystkich dzieci.

Mamy wakacje, nowo ukończona inwestycja doskonale spełnia swoją rolę i jest wręcz oblegana przez dzieci do późnych godzin wieczornych. Otrzymaliśmy list w tej sprawie od mieszkańca ul. Długiej w Resku.

- Chciałbym podziękować w imieniu dzieci za Państwa pośrednictwem, Panu Burmistrzowi i wszystkim dzięki którym przy ul. Długiej powstał piękny plac zabaw wraz z boiskiem. Dzieci szaleją z radości. Jednocześnie chciałbym pogratulować Pani Wandzie Okrzyńskiej i dzieciom, które razem o ten plac zabaw walczyły, chodząc po domach i zbierając podpisy. Zebrały około 70 podpisów. Myślę też, że dobrym rozwiązaniem byłby monitoring na tym placu przeciw wandalom - napisał mieszkaniec ul. Długiej.

Cała inwestycja pochłonęła ponad 300 tysięcy złotych. Patrząc na wcześniej realizowane inwestycje w Resku i ich nagminną dewastację, instalacja monitoringu wydaje się być niezbędna. Być może wtedy, jeszcze pachnący nowością, plac zabaw przy ul. Długiej posłuży wszystkim przez długie lata.

We wtorek 3 lipca, odbędzie oficjalne otwarcie placu zabaw. Urząd Miejski w Resku oraz Stowarzyszenie "Współistnienie" zaplanowali atrakcje dla dzieci.

Szczegóły na poniższym plakacie:

 

Nowy plac zabaw przy ul. Długiej w Resku:

Resko24.pl/ Urząd Miejski w Resku, fot. Kamila Jaworska

Komentarze  

M
+6 # M 2018-06-29 07:19
Dobrze się stało że wzorem placu zabaw w Zerzynie ten plac na Długiej również ogrodzo a samo położenie bezpieczniej nawierzchni to nareszcie zbliżenie się do europejskich standardów a monitoring też by się przydał bezpieczeństwa nigdy za wiele . Gratulacje
Zgłoś administratorowi
gray_hornet
+6 # gray_hornet 2018-06-29 09:28
Zgadzam się w całości z czytelnikiem którego list jest przytoczony w artykule. Takiego placu brakowało tutaj od lat. Trzeba pochwalić projektodawców oraz włodarzy miasta za ten wspaniały plac zabaw. Ciekawe tylko jak długo wytrzyma to miejsce bez nadzoru wizyjnego. Szkoda by było aby pseudo młodzież w nocy zniszczyła urządzenia przeznaczone dla dzieci. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x