Pin It

Nowy plac zabaw cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, codziennie to nowe i atrakcyjne miejsce zabaw odwiedzają setki dzieci. Pojawiły się jednak usterki które mogą doprowadzić do urazów.

Niestablilna płyta

Pierwsza usterka, to niestabilna płyta która jest jednym z elementów "statku". Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się bezpieczne. Jeżeli przechodzącemu lub po prostu opierającemu się o ten element dziecku wpadnie tam noga, może zostać uwięziona. 

Niestabilna płyta zadziała jak pułapka, dokładniej tę sytuację można zaobserwować na załączonych filmach.

 

 .

Ostre krawędzie na zjeżdżalniach

Na placu zabaw zainstalowano trzy zjeżdżalnie, dwie z nich mają zadartą blachę (być może od samego początku zostały wadliwie zainstalowane). Ostre, sterczące krawędzie mogą doprowadzić do urazów pośladków np. ran ciętych. Warto jak najszybciej usunąć usterki i być może jeszcze dokładniej sprawdzić pozostałe elementy, tym bardziej, że plac jest już w ciągłym użytkowaniu.

W najbliższy wtorek (03.07) odbędzie się uroczyste otwarcie placu zabaw wraz z dodatkowymi atrakcjami. Więcej informacji: http://www.resko24.pl/informator/nadchodzace-wydarzenia/27-oficjalne-otwarcie-placu-zabaw.html

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Dorota
+21 # Dorota 2018-06-30 23:53
Tylko (jak sadzę) ktoś to odebrał, ktoś powinien wiec tam byc i to widzieć... to nie są usterki od użytkowania, tylko wady montażu.
Zgłoś administratorowi
Optyk
+18 # Optyk 2018-07-01 12:06
Odbiór jest w gestii burmistrza jego pracowników i samego zainteresowanego i wszystko,ale jak u nas panuje zwyczaj ... zrobione, zrobione! i czego się czepiacie i jeszcze im żle. Panie burmistrzu skoro są usterki to znaczy ,że nie było nadzoru przy budowie i w ciemnych okularach odbiór. W TAKIM RAZIE EUFORII, otwarcia nie będzie,bo należy sumienie wykonywać ,nadzorować i PROWADZIĆ ODBIORY TAKICH INWESTYCJI,BO TO NASZE PODATKI KREUJĄ TO MIASTO ,A PAN ZA NIE GŁOWĄ ODPOWIADA.Na razie za inwestycje,placu zabaw słaba trójeczka, trzeba zrozumieć i mieć poczucie odpowiedzialności, to małe dzieci tam będą się bawić i musi być wszystko dopracowane na 102%
Zgłoś administratorowi
Marcin
-12 # Marcin 2018-07-03 16:33
bo najlepiej nie robić nic albo tylko siedzieć i krytykować. Nie myli się ten kto nie robi nic! Brawo dla czujnego rodzica- za pewne juz wszystko działa jak należy o czym świadczą setki szczęsliwych dzieci. A drobne niedociągniecia zawsze mogą się przytrafić. Oby więcej takich inwestycji
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x