Pin It

Wielokrotnie na łamach naszego portalu pisaliśmy o zamiarach budowy kolejnego marketu w Resku. Przez wiele lat zainteresowanie potencjalnych inwestorów kończyło się niczym. Ostatecznie swoją inwestycję zaczęła realizować Grupa Dino Polska S.A.

Market powstaje na terenach dawnego przedszkola (dzisiaj już nieistniejącego) na tzw. "Osiedlu Wichrowym" przy ul. Prusa. Dotąd działka na której powstaje market była w prywatnych rękach.

Jak czytamy na stronie internetowej inwestora, Dino Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów w Polsce. Posiadamy ponad 800 placówek zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Najbliższy market Dino, który został wybudowany w ostatnim czasie, znajduje się w Płotach.

Prace w Resku rozpoczęły się na początku czerwca, budowa marketu ma trwać tylko 4 miesiące. Być może już w październiku br. będziemy mogli robić zakupy w nowym supermarkecie.

Warto wspomnieć, że całkiem niedawno inna popularna grupa, tym razem "Grupa Hosso" również szukała terenów inwestycyjnych w Resku. Jak nam się udało ustalić, na terenach obecnego "ryneczku" przy ul. Szczecińskiej, miała powstać mniejsza wersja tej popularnej galerii handlowej. Ostatecznie inwestor zrezygnował z realizacji swoich planów.

Resko24.pl

 

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x