Pin It

Kupując samochód używany zwracasz uwagę na wiele rzeczy. Takie postępowanie jest jak najbardziej słuszne. Warto wiedzieć w jakim stanie jest samochód, który chcesz odkupić. Jest jednak kilka aspektów ważnych i mniej ważnych i warto abyś o tym wiedział.

Część kupujących sprawdza w pierwszej kolejności stan tapicerki i kierownicy. Robią to w celu oszacowania czy przebieg podany w ogłoszeniu jest realny. Niestety, dziś auto dobrze przygotowane do sprzedaży zazwyczaj nie zdradza wnętrzem swojego prawdziwego przebiegu.

Kolejnym aspektem, który wielu kierowców kupujących nowy-stary samochód sprawdza są hamulce, a dokładnie stan klocków i tarcz hamulcowych. Kupujący słusznie sprawdzając te podzespoły, jednak pamiętaj, że przykładowo zużyte tarcze hamulcowe nie powinny przekreślać szans na zakup samochodu. Jeśli ogólny stan auta Cie zadowala, możesz nie drogo nawet sam wymienić hamulce, a części bez problemu i to w dobrej cenie dostaniesz na www.Czesciauto24.pl.

Część chcących kupić samochód kontroluje także czy rozrząd jest jeszcze do użytku. Taki ruch należy pochwalić, gdyż ewentualne zerwanie paska rozrządu może skutkować uszkodzeniem silnika. Warto dobrze przyjrzeć się dokumentom, jeśli sprzedawca utrzymuje, że wszystko było wymienione na czas. Jeśli nie jesteś pewien co do wymiany rozrządu a zakupisz auto, zleć jego wymianę.

Czy są zatem jakieś podzespoły, które wykluczają zakup samochodu? Zapewne poważne problemy z elektroniką nie będą łatwe do usunięcia. Wynika to głównie z tego, że na rynku jest nie wielu dobrych elektromechaników. Innym bardzo poważny problemem, które raczej przekreślają sensowność zakupu będą problemy blacharskie. Jeśli auto jest zgnite, lub widać ślady poważnego wypadku nie kupuj takiego pojazdu!

Szukając używanego samochodu musisz dobrze się zastanowić jakie mankamenty jesteś w stanie zaakceptować. Drobne usterki zawsze możesz usunąć sam za niewielkie pieniądze.

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x