Pin It

Splonal kombajn Pogorzelica 03W środę na polu nieopodal miejscowości Pogorzelica, podczas prac polowych wybuchł pożar. Spłonął kombajn zbożowy.

Bieżący rok jest pod względem szczególny, mamy bowiem do czynienia z największą od lat suszą rolniczą. Na polach na terenie naszego powiatu pracują już kombajny.

Rozpoczęły się żniwa. To okres, w którym łatwiej o pożar czy nieszczęśliwy wypadek. Tak niestety się stało na polu pomiędzy miejscowościami Pogorzelica i Orle.

- Zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Łobzie wpłynęło 25 lipca o godz. 20.44. W zgłoszeniu otrzymaliśmy informacje o pożarze kombajnu i ścierniska oraz o istniejącym zagrożeniu, że ogień przeniesie się na jeszcze nie skoszone zboże. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na ściernisko i zboże oraz jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na kombajn. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pojedyńczych zarzewi ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy z JRG Łobez oraz jeden zastęp OSP KSRG Radowo Małe. Na miejscu był też patrol policji - powiedział mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy PSP Łobez.

Niestety, kombajn spłonął doszczętnie. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

W naszym regionie, w ostanich dniach było jeszcze kilka zdarzeń, które mogły doprowadzić do pożaru maszyn rolniczych. Szczęśliwie, dzięki przytomności operatorów maszyn i odpowiedniej reakcji, najczęściej kończyło się tylko na pożarze ścierniska. Apelujemy o wzmożoną ostrożność podczas żniw, zarówno w zakresie zagrożenia pożarem, jak i wypadków przy pracy w gospodarstwie.

fot. Czytelnik Resko24.pl

fot. facebook.com/ospradowomale

Resko24.pl

 

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x