W ostatnich dniach, mieszkańcy Reska z zaciekawieniem przyglądają się rzece, w okolicach elektrowni wodnej.

Najczęściej, nurt rzeki przy moście na ul. Jedności Narodowej, jest bardzo leniwy. Jest to miejsce przed zaporą elektrowni wodnej. Od kilku dni, rzeka zdecydowanie przyspieszyła, płynie niczym górski potok. Można również zaobserwować bardzo niski poziom wody, odsłonięte brzegi oraz potężne ilościu mułu które naniosła rzeka.

Jak zauważyliśmy, na terenie elektrowni obecnie prowadzone są jakieś prace modernizacyjne, tama została częściowo otwarta. W związku z tym poziom wody uległ gwałtownemu obniżeniu. Część zalegającego mułu została już wypłukana przez rwącą rzekę. Niestety uwidoczniły się również śmieci.

Poniżej krótka relacja

Relacja filmowa

Resko24.pl

 

Komentarze  

djanczak
+6 # djanczak 2018-07-27 12:56
Mam nadzieję, że zrzut wody wykonano zgodnie z prawem bo poziom rzeki opadł o ponad metr na dość długim odcinku. Cały narybek szlak trafił... muł zrzucono do rzeki co w sezonie letnim jest kiepskim dla jakości wody pomysłem.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.