Pin It

Farby plakatowe, witrażowe, akwarele, masa solna, wycinanki, kredki – to tylko jedne z wielu propozycji technik plastycznych, którymi na co dzień zaskakiwała uczestników „Kolorowych wakacji” instruktor p. Sylwia Grabowska.

Oprócz zajęć plastycznych pani Sylwia z p. Mariolą Robak i p. Eweliną Wierzchnicką zadbały o sporą dawkę ruchu na świeżym powietrzu dla swoich podopiecznych, a w nielicznych dniach niepogody proponowały zabawy ruchowe w budynku Centrum przy muzyce, a także udział w różnorodnych zawodach, konkursach i grach.
Wielką radość, zwłaszcza najmłodszym, sprawiła wizyta Klauna Lolusia z Nowogardu.

Zabawy z chustą klanza, pomponami, olbrzymie bańki mydlane i balonowe zwierzaki sprawiły, że Park Miejski wypełnił się nie tylko muzyką, ale i gwarem, który, jak stwierdziły dzieci, był słyszany w Nowogardzie.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było spotkanie z p. Ewą Simonowicz - Woźniewicz specjalistą służby leśnej ds. ochrony lasu w Nadleśnictwie Resko, która opowiadała dzieciom o pracy leśników, zwierzętach żyjących w lesie, a także o ochronie przyrody i środowiska, przeprowadziła również liczne quizy i konkursy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych „leśnych” medali i wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku, ufundowanych przez Nadleśnictwo Resko. I w tym miejscu dyrekcja Centrum Kultury serdecznie dziękuje Nadleśniczemu Janowi Waisowi i p. Ewie Woźniewicz -Simonowicz za współpracę i możliwość

uczestniczenia w lekcji przyrody.

O tym „co w piszczy trawie ” najmłodsi dowiedzieli się z zabawnego filmu animowanego, na który wyruszyli w piątek do gryfickiego kina.
Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i już dziś „Kolorowe wakacje” są tylko (mamy nadzieję) miłym wspomnieniem, utrwalonym w przepięknych, barwnych pracach małych artystów.

Dyrekcję i pracowników niezmiernie cieszy zainteresowanie i wysoka frekwencja na zajęciach w Centrum. Wszystkim dzieciom i młodzieży dziękujemy za wspólne spędzenie czasu, życzymy dużo pogody i ciekawych przygód na resztę wakacji i oczywiście serdecznie zapraszamy za rok. Zapewniamy, że jak zawsze będzie kolorowo !

(jf)

Resko24.pl/ Tekst i zdjęcia: Centrum Kultury Resko

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x