Pin It

Problemy z woda Dluga2Ponad tydzień temu na ul. Długiej w Resku pękła magistrala wodna. Od tamtego czasu, w kranach, nadal utrzymuje się kiepska jakość wody - sygnalizuje Czytelnik.

- Od ponad tygodnia, po naprawie pękniętej rury przy ulicy Długiej, z kranów leci zanieczyszczona piaskiem woda. Psują się pralki, zapychają sie zawory wody i spłuczki toaletowe. Sprawa byla zglaszana do WIK, ale nie są podejmowane dzialania w tej sprawie - pisze Czytelnik i załącza zdjęcia.

Dzisiaj skontaktowaliśmy się z prezesem spółki "Wodociągi i Kanalizacje Resko", panem Pawłem Manowcem. Prezes potwierdza, że na ul. Długiej doszło do awarii magistrali wodociągowej, jednocześnie zaznacza, że pracownicy WiK Resko, po usunięciu awarii interweniowali już kilkakrotnie w tej sprawie.

- Zgadza się, otrzymujemy sygnały z jednego, lub dwóch budynków usytuowanych przy ul. Długiej w Resku. Jedno zgłoszenie było zupełnie błahe, dotyczyło całkowitego braku wody w jednej z posesji. Okazało się, że to był tylko zakręcony zawór i nie wiadomo kto i po co go zakręcił. Pojechał tam nasz pracownik, odkręcił zawór i było po awarii. Faktem jest, że po tego typu awariach, wymienialiśmy tam prawie 2 metry rury, rzeczą oczywistą jest, że ten piasek będzie się jeszcze pojawiał. Płukanie hydrantem, nie zawsze spowoduje, że cały piasek i inne zanieczyszczenia zostaną wypłukane. Często wystarczy samemu odkręcić sitko przy wylewce, pralce czy przy wodomierzu i to  samodzielnie wypłukać - powiedział Paweł Manowiec, prezes WiK Resko.

 - Nasi pracownicy jeździli tam przez dwa lub trzy dni, wszystko sprawdzali, czyścili też sitka. Także nie można powiedzieć, że nie reagujemy i nic nie robimy. Poczuwamy się do obowiązku i wiadomym jest, że jeżeli ktoś zgłasza jakiś problem to nasi pracownicy to weryfikują. Jesteśmy zobowiązani dostarczać wodę o odpowiednich parametrach. Gdyby się zdarzyło, że nasz usługobiorca nie jest zadowolony z jakości wody, może złożyć do nas wniosek o obniżenie kosztów za dostarczaną wodę. Jeżeli jest to zgodne z prawdą, zawsze do takich wniosków przychylamy się i obniżamy koszty. Zdarza się też, że przyłącza wodne bezpośrednio w budynkach są w fatalnym stanie. Często te rury są bardzo "pozarastane", przed głównymi wodomierzami nie ma żadnych sitek. Są przyłącza w budynkach które dzisiaj mają po 40, a nawet 50 lat, nie trudno wywnioskować, że wymagają pilnych modernizacji, za które odpowiada własciciel lub zarządca budynku. - dopowiada Paweł Manowiec, prezes WiK Resko.

Poniżej zdjęcia jakie otrzymaliśmy od mieszkańca bloku przy ul. Długiej w Resku:

Problemy z woda Dluga1

Resko24.pl, fot. Czytelnik

Komentarze  

Arkadiusz.
+5 # Arkadiusz. 2018-07-31 21:22
Czytam i nie pojmuję - skąd zdaniem Pana Manowca bierze się piasek (w szczególności podczas samoczynnego "zarastania" rur). Jak mając choć odrobinę wiedzy można tłumaczyć taką ilość piasku/kamienia(?) sitkami w kranach i brakiem sitek przed wodomierzami? Jeśli to faktycznie piasek to powyższe tłumaczenie jest świadectwem ignorancji... Jeśli zaś jest to kamień wytrącony z wody jaki zerwany został przez wymianę odcinka wodociągu to tłumaczenie powinno być inne - po prostu "daliśmy ciała" brak wiedzy pracownika i nieodpowiedni nadzór nad nim.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x