Problemy z woda Dluga2Ponad tydzień temu na ul. Długiej w Resku pękła magistrala wodna. Od tamtego czasu, w kranach, nadal utrzymuje się kiepska jakość wody - sygnalizuje Czytelnik.

- Od ponad tygodnia, po naprawie pękniętej rury przy ulicy Długiej, z kranów leci zanieczyszczona piaskiem woda. Psują się pralki, zapychają sie zawory wody i spłuczki toaletowe. Sprawa byla zglaszana do WIK, ale nie są podejmowane dzialania w tej sprawie - pisze Czytelnik i załącza zdjęcia.

Dzisiaj skontaktowaliśmy się z prezesem spółki "Wodociągi i Kanalizacje Resko", panem Pawłem Manowcem. Prezes potwierdza, że na ul. Długiej doszło do awarii magistrali wodociągowej, jednocześnie zaznacza, że pracownicy WiK Resko, po usunięciu awarii interweniowali już kilkakrotnie w tej sprawie.

- Zgadza się, otrzymujemy sygnały z jednego, lub dwóch budynków usytuowanych przy ul. Długiej w Resku. Jedno zgłoszenie było zupełnie błahe, dotyczyło całkowitego braku wody w jednej z posesji. Okazało się, że to był tylko zakręcony zawór i nie wiadomo kto i po co go zakręcił. Pojechał tam nasz pracownik, odkręcił zawór i było po awarii. Faktem jest, że po tego typu awariach, wymienialiśmy tam prawie 2 metry rury, rzeczą oczywistą jest, że ten piasek będzie się jeszcze pojawiał. Płukanie hydrantem, nie zawsze spowoduje, że cały piasek i inne zanieczyszczenia zostaną wypłukane. Często wystarczy samemu odkręcić sitko przy wylewce, pralce czy przy wodomierzu i to  samodzielnie wypłukać - powiedział Paweł Manowiec, prezes WiK Resko.

 - Nasi pracownicy jeździli tam przez dwa lub trzy dni, wszystko sprawdzali, czyścili też sitka. Także nie można powiedzieć, że nie reagujemy i nic nie robimy. Poczuwamy się do obowiązku i wiadomym jest, że jeżeli ktoś zgłasza jakiś problem to nasi pracownicy to weryfikują. Jesteśmy zobowiązani dostarczać wodę o odpowiednich parametrach. Gdyby się zdarzyło, że nasz usługobiorca nie jest zadowolony z jakości wody, może złożyć do nas wniosek o obniżenie kosztów za dostarczaną wodę. Jeżeli jest to zgodne z prawdą, zawsze do takich wniosków przychylamy się i obniżamy koszty. Zdarza się też, że przyłącza wodne bezpośrednio w budynkach są w fatalnym stanie. Często te rury są bardzo "pozarastane", przed głównymi wodomierzami nie ma żadnych sitek. Są przyłącza w budynkach które dzisiaj mają po 40, a nawet 50 lat, nie trudno wywnioskować, że wymagają pilnych modernizacji, za które odpowiada własciciel lub zarządca budynku. - dopowiada Paweł Manowiec, prezes WiK Resko.

Poniżej zdjęcia jakie otrzymaliśmy od mieszkańca bloku przy ul. Długiej w Resku:

Problemy z woda Dluga1

Resko24.pl, fot. Czytelnik

Komentarze  

Arkadiusz.
+5 # Arkadiusz. 2018-07-31 21:22
Czytam i nie pojmuję - skąd zdaniem Pana Manowca bierze się piasek (w szczególności podczas samoczynnego "zarastania" rur). Jak mając choć odrobinę wiedzy można tłumaczyć taką ilość piasku/kamienia(?) sitkami w kranach i brakiem sitek przed wodomierzami? Jeśli to faktycznie piasek to powyższe tłumaczenie jest świadectwem ignorancji... Jeśli zaś jest to kamień wytrącony z wody jaki zerwany został przez wymianę odcinka wodociągu to tłumaczenie powinno być inne - po prostu "daliśmy ciała" brak wiedzy pracownika i nieodpowiedni nadzór nad nim.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.