Pin It

Urząd Miejski w Resku informuje, że 31 lipca upłynął termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2019 r. W dniu 1 sierpnia 2018r. obradowała Komisja ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych powołana przez Burmistrza Reska. Wpłynęło 6 propozycji zadań w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 r. Cztery zadania ze względu na przewyższającą kwotę realizacji niż zaplanowano tj. 100 tys. złotych, niestety nie można było umieścić na liście zadań i karcie do głosowania.

Dwa zadania spełniły warunki formalne i będą poddane pod głosowanie Mieszkańców Reska. Pierwsze zadanie pod nazwą "Stworzenie miejsca rozrywki dla młodzieży" z lokalizacją na placu przy Alei Wolności obok obiektu sportowego (przy stadionie, dawny kort tenisowy) zakłada między innymi oczyszczenie, uporządkowanie, usypanie wzniesienia ziemnego wyposażonego w schody oraz pochylni do zjazdów na deskorolce lub rowerze, ustawienia masztu z koszem do piłki koszykowej, ław i ławostołów a także elementów konstrukcji stalowej typu Street Workout - z drążkami do ćwiczeń podciągania się, ławek skośnych.

Drugie zadanie pod nazwą "Modernizacja placu zabaw na osiedlu Bolesława Prusa" - lokalizacja to obecny plac zabaw między blokami przy ulicy Bolesława Prusa zakłada między innymi usunięcie pozostałości dawnych chodników i ławek, wyrównanie terenu, położenie nowych nawierzchni, ławek, stolików, obsadzenie placu przy ławkach gatunkami drzewiastymi w celu stworzenia miejsc zacienionych oraz wzdłuż płotu, ustawienie dodatkowych koszy na śmieci, dołożenie elementów drążków do podciągania się.

 

Od 2 sierpnia do 5 września można głosować na wybrany projekt.

Projekt, który uzyska największe poparcie mieszkańców (najwięcej głosów), wpisany zostanie do budżetu gminy Resko na rok 2019.
Zachęcamy mieszkańców Reska do oddawania głosów na wybrane zadanie. O tym, który z projektów będzie wybrany do realizacji, zdecydują sami mieszkańcy Reska.

Kartę do głosowania w wersji papierowej będzie można:
1) wrzucić do urny ustawionej w budynku:
a) Urzędu Miejskiego w Resku, na parterze, na korytarzu, na stole,
b) Centrum Kultury, na parterze w czytelni;
2) złożyć w pokoju nr 13 — sekretariat, na I piętrze w budynku Urzędu Miejskiego w Resku;
3) przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Resku, ul. Rynek 1, 72-315 Resko.

Wszelkich informacji dotyczących budżetu obywatelskiego można uzyskać w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 1 lub pod numerem telefonu 91-39-51-503 wew.20.

Karta do głosowania: pobierz

Weź czynny udział w procesie realizacji budżetu obywatelskiego! Wyniki głosowania i zwycięski projekt poznamy 10 września 2018 roku.

Informacje dotyczące realizacji inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

Zgodnie z założeniami Budżetu Obywatelskiego dla Reska na rok 2018 sto tysięcy złotych zaplanowano na budowę "małej muszli koncertowej". Szacuje się, że koszty realizacji tej inwestycji przekroczą planowaną kwotę budżetu obywatelskiego. Prace projektowe przy scenie plenerowej w Parku Miejskim w Resku uległy wydłużeniu ze względów konserwatorskich. Konieczność wkomponowania sceny w realia terenu wpisanego do rejestru zabytków oraz w otoczenie ruin zamku jest newralgicznym punktem uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. W chwili obecnej trwają prace projektowe, których zakończenie planowane jest do 31.08.2018r. We wrześniu 2018r. Gmina Resko uzyska pozwolenie na budowę dla planowanej inwestycji. Budowę sceny planujemy podzielić na dwa etapy z których realizację pierwszego rozpoczniemy na jesień bieżącego roku. Pierwszy etap inwestycji obejmował będzie prace żelbetowe związane z posadowieniem fundamentów oraz płyty sceny. W kolejnym etapie wykonana zostanie konstrukcja stalowa zadaszenia sceny wraz z pomieszczeniem technicznym oraz prace wykończeniowe.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kamil
+12 # Kamil 2018-08-02 19:36
Bardzo ciekawe a zarazem przydatne propozycje. Myślę że w szczególności młodzież winna być zainteresowana stworzeniem miejsca dla siebie - wystarczy wpłynąć na rodziców by oddali głos.

Z resztą plac na ul. Prusa też powinien zyskać zainteresowanie rodziców małych brzdąców z całego osiedla...
Zgłoś administratorowi
Ewi
+9 # Ewi 2018-08-03 10:59
Super propozycje! Zwłaszcza plenerowa siłownia typu STREET WORKOUT z górkami dla rowerów i deskorolek, która może powstać. Droga młodzieży i rodzice - GŁOSUJCIE! Potrzeba 50 głosów żeby w końcu młodzi mieli swoje miejsce! A może wówczas place zabaw dla mniejszych dzieci odetchną i miejski park też się obroni;-)
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x