Pin It

wakacje sponsorUpał za oknem, uśmiechnięte twarze na Facebooku, wyskakujące z lodówki oferty biur podróży… Wszystkie znaki na niebie przypominają, że pora ruszyć na wakacyjny urlop. Może się jednak pojawić problem, jeśli należysz do grona wielu milionów Polaków bez oszczędności, które w takich momentach okazują się bezcennym źródłem wyjazdowego budżetu. Co robić – rezygnować? Nie! Czas przemyśleć temat i zdobyć gotówkę w błyskawicznym tempie!

Pomysł na wakacje

Marzenia niepoparte konkretnymi planami rzadko mają szansę na realizację. Zanim zaczniesz opowiadać o urlopie nad Bałtykiem, w Tatrach, na Zanzibarze, w Tajlandii czy Meksyku, sprawdź, ile kosztuje dana podróż. Paradoksalnie tygodniowy urlop nad polskim morze może być droższy niż okazjonalne last minute do ciepłych krajów lub bogata w atrakcje wycieczka krajoznawcza w dowolnym państwie Europy. Dlatego warto korzystać z Internetu, czytając blogi, media społecznościowe i specjalistyczne portale, dzięki którym samodzielne zorganizowanie korzystnej cenowo wycieczki jest łatwiejsze, niż myślisz.

Skoro cel jest obrany, a wszystkie koszty obliczone, pora zastanowić się, jak sfinansować wakacje. Dobrze jest dysponować wcześniej nagromadzonym kapitałem, ale być może po drodze pojawiły się inne, ważniejsze wydatki. Nie czas na wylewanie łez – to motywacja do oszczędności na przyszłość. Teraz zastanów się, skąd pożyczyć pieniądze i czy oddanie danej kwoty w bliskiej perspektywie w ogóle wchodzi w grę. Jeśli tak, zdecyduj się na pożyczkę lub kredyt.

 

 Pożyczka i kredyt gotówkowy – różnica

Pożyczki i kredyty, choć kojarzone z tym samym (pożyczaniem pieniędzy), funkcjonują według odrębnych przepisów. Pożyczki, czasami dostępne w formie tzw. „chwilówek”, są oferowane przez firmy z sektora pozabankowego, jak Tani Kredyt, Vivus, Lendon, Wonga, Bocian i wiele innych. Z kolei kredyt gotówkowy na dowolny cel jest domeną banków, takich jak PKO BP, mBank czy Euro Bank. W jednym i drugim przypadku trzeba się liczyć z konkretnymi warunkami – nie tylko oprocentowaniem (mniej lub bardziej korzystnym), ale i maksymalnym terminem spłaty czy formalnymi ograniczeniami. Zasadniczo większą renomą cieszą się banki, z kolei firmy pożyczkowe są mniej restrykcyjne i chętniej przekazują środki na dowolny cel, w tym przypadku – upragnione wakacje.

Jak pożyczać, to korzystnie i bezpiecznie

Nie ufaj pierwszej lepszej ofercie, dlatego:

• przemyśl, ile może maksymalnie wynosić miesięczna rata, którą jesteś w stanie spłacić bez większego problemu,

sprawdź najlepsze pożyczki na raty przez Internet,

• czytaj i konsultuj każdą umowę, zanim ją parafujesz,

• porównuj łączne koszty spłaty, wymagane dokumenty, czas weryfikacji wniosku i przelewu, a także zakres kwot, rat i wieku.

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x