Pin It

Całkiem niedawno cieszyliśmy się, że udało się oddać do użytku nową atrakcję dla dzieci w Resku. Dzisiaj otrzymujemy kolejne sygnały o usterkach, które są niebezpieczne dla dzieci.

To kolejny sygnał rodzica, który obawia się, że w każdej chwili może dojść do wypadku. Powraca problem ogrodzenia, które wręcz rozpada się i sterczą z niego stalowe pręty. Ta usterka wynika raczej z normalnego użytkowania, wszystko wskazuje na to, że zastosowane tam ogrodzenie jest niewłaściwe. 

Część elementów została już rozkręcona, to raczej celowa ingerencja. Podobny los spotkał siłownię plenerową przy Szkole Podstawowej w Resku, dzisiaj w tej siłowni brakuje już kilku elementów wyposażenia. Za chwilę, będzie to kawałek bezużytecznego terenu z gumową nawierzchnią.

Powracając do placu zabaw przy ul. Długiej w Resku, aż żal patrzeć jak coś, co wydawało się długo wyczekiwaną inwestycją w tak zastraszającym tempie popada w ruinę. Plac zabaw nie jest zamknięty, nadal można z niego korzystać, ale czy w bezpieczny sposób?

Poniżej zdjęcia które otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę:

Resko24.pl/ fot. Czytelniczka

Komentarze  

Optyk
0 # Optyk 2018-08-08 10:24
Gratulacje....!!!! dla wykonawcy za wykonanie bubla,!!!! . Również Gratulacje dla zlecających, to znaczy p. Burmistrza i osób które ,nadzorowały inwestycje z ramienia Gminy Resko wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd inwestycja za ponad 300.000zł zniszczona w ciągu jednego miesiąca ,bo zabrakło kreatywności w doborze materiału wytrzymałego na takie obiekty. Cała wina spoczywa na Burmistrzu i jego pracownikach z nadzoru gminy .Panie Burmistrzu jakość a nie ilość przedwyborcza, popełnia pan dużą ilość błędów ,możliwe,to podyktowane jest zmęczeniem i zniechęceniem na jednym i tym samym stołku.
Zgłoś administratorowi
Zyga
+5 # Zyga 2018-08-08 14:16
Do Optyka i nie tylko.
1) Burmistrz nie jest inwestorem, 2) gmina nie jest inwestorem, 3) plac zabaw dla dzieci !!!!.
Panele ogrodzeniowe są uszkodzone w obrębie boiska "DLA DZIECI", czy Optyk wie kto tam gra? Przed wczoraj wieczorem kilku mężczyzn w wieku 16-20 lat kopało piłkę, nie grało lecz waliło w piłę. Strzelając w kierunku bramki sprawdzali co pierwsze pęknie piłka czy ogrodzenie. Obok na huśtawce parka w wieku ok. 18 lat. czy to są dzieci? Proponuję aby dorosła młodzież wykazała swoją siłę i temperament na stadionie (tam na pewno potrzebują juniorów) lub boisku szkolnym a plac zabaw dla DZIECI pozostawić dzieciom.
Zgłoś administratorowi
Optyk
+11 # Optyk 2018-08-08 14:36
Skoro, Zyga!! miało miejsce takie wydarzenie, należało zwrócić tym osobą uwagę ,że to miejsce dla dzieci, lub zadzwonić na Policję i dewastacji by nie musiano oglądać a dzieci nie musieli by oglądać spieprzonej inwestycji. A ZYGA jednak to Gmina Burmistrz jest inwestorem tej budowy placu zabaw.
Zgłoś administratorowi
Zyga
+1 # Zyga 2018-08-08 15:05
300000 zł dofinansowanie LGD Łobez
Pozostałą kwotę Stowarzyszenie Współistnienie
Zgłoś administratorowi
Kamil
+12 # Kamil 2018-08-08 17:54
Dofinansowanie nie oznacza, że inwestorem jest dotujący. Jeśli zdecydujesz się na panele słoneczne z dofinansowaniem z funduszu ochrony środowiska, to nie oznacza, że ktoś ci je wybuduje a ty stoisz z rękami w kieszeniach.
Zgłoś administratorowi
James Bonk
+6 # James Bonk 2018-08-08 21:23
Zyga ma rację... Gmina nie była inwestorem...
Co do zniszczonych paneli ogrodzeniowych to te "dzieci" co kopią tą piłką a tak jest nagminnie najwidoczniej nie zapoznały się z regulaminem tego placu gdzie jak byk i to bardzo wyraźnie napisano: ZAKAZ KOPANIA PIŁKI!
To jest boisko do piłki ręcznej i koszykówki... nie do piłki nożnej dlatego materiały z których jest wykonane ogrodzenie ów boiska nie musi wytrzymywać kopnięć pseudo piłkarzy...
Jeżeli chcą kopać niech idą na orlika koło gimnazjum lub Szkoły podstawowej...
Po prostu wystarczy przeczytać regulamin... i po bólu...
Co do usterek na placu zabaw... no cóż niektórzy uczestnicy z nudów w godzinach nocnych plują tam słonecznikiem i chyba nudząc się odkręcają sobie nakrętki....
Trzeba dzwonić w nocy na 997 i może po kolejnej interwencji ktoś wreszcie przegoni tych pseudo użytkowników z tego bądź co bądź ciekawego placu... Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz Okrzynski
+1 # Arkadiusz Okrzynski 2018-08-18 19:12
w regulaminie placu zabaw który wisi na ogrodzeniu nie ma slowa o piłce i boisku.,mysle ze problemem jest wykonanie ogrodzenia ze złych elementow i młodzież ktora ma za duzo siły. grajaca w piłke na tym boisku.jezeli mysle ze ma to byc boisko do piłki noznej, jezeli zamysł inwestora byl inny to rownie dobrze mozna zamiast boiska do piłki recznej zrobic kort do tenisa,dla dzieci byłby taki sam z niego pożytek,trzeba zrobic uzytek z kamery i doprowadzic do tego aby z placu korzystaly dzieci a nie mlodzierz w wieku 18 lat i starsza
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
0 # Rubaszny Roman 2018-08-19 17:40
Prawosz mądrze - napisz młodzieży kartkę, że nie mają grać w piłkę bo mają za dużo siły. Po co budować rzeczy debiloodoprne, jeśli można napisać dwa zdania w regulaminie.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz Okrzynski
+1 # Arkadiusz Okrzynski 2018-08-19 18:30
w regulaminie pisze ze obiekt jest dla dzieci do 14 lat wiec kartki nie ma co pisac jak ktos czytac nie potrafi.to jest boisko i plac zabaw dla dzieci,mlodziez niech korzysta z orlikow i nie bedzie problemu
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x