W sobotę (11.08) w godzinach wieczornych ktoś postanowił rozpalić sobie ognisko w środku lasu. Efekt tej głupiej decyzji, to służby ratowniczo-gaśnicze w najwyższej gotowości.

Około godz. 21, dwa zastępy straży pożarnej z Łobza i Reska zadysponowano do ognia na terenach leśnych, nieopodal miejscowości Przemysław, gm. Resko. Jak się okazało, gdzieś w środku lasu ktoś postanowił zorganizować sobie ognisko i pozostawił bez opieki. Zgłaszający zauważył ogień w lesie i powiadomił straż pożarną. 

W międzyczasie, do miejsca zdarzenia udało się dotrzeć leśnym służbom przeciwpożarowym. Teren był na tyle trudny, że strażacy z JRG Łobez i OSP Resko musieli iść pieszo do miejsca zdarzenia. Po około 3 godzinach zakończono działania gaśnicze i zażegnano zagrożenie.

Szczęśliwie, dzięki szybkiej reakcji wzywającego oraz szybkiej reakcji służb ratowniczych, ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Niestety nie zmienia to jednak faktu, że "organizator" ogniska w lesie, nie wykazał się chociażby minimum zdrowego rozsądku.

Resko24.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.