Wczoraj (23.08) w godzinach wieczornych, kilkunastoletni mieszkaniec Reska postanowił sobie pograć na komputerze. Nic w tym dziwnego, poza tym, że grał już po zamknięciu sali komputerowej w Centrum Kultury.

Młodzieniec przedostał się do budynku przez kratę i uchylone okno. Poszedł do pomieszczenia w ktorym znajdują się komputery i zaczął oddawać się swojemu zamiłowaniu. Chłopiec doskonale wiedział jak poruszać się po obiekcie, bo wcześniej wielokrotnie korzystał z komputerów, ale tylko w godzinach otwarcia sali. Niestety ta radość nie trwała długo, ktoś spostrzegł niespotykaną o tej porze aktywność w budynku i powiadomił służby.

- Wczoraj chwilę po godz. 22, w Centrum Kultury w Resku interweniował patrol policji. Dwunastoletni chłopiec dostał się do środka pomieszczenia w którym znajdowały się komputery. Jak tłumaczył chciał sobie tylko pograć, bo nie ma w domu komputera i internetu. Zobaczył, że jest uchylone okno i wszedł do środka. Niczego nie uszkodził i nic nie zginęło. Potwierdziła się też jego wersja, faktycznie w przeglądarce internetowej otwierane były tylko strony z grami. Policjanci sporządzili notatkę służbową z tego zdarzenia, która zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego - powiedziała Arleta Szwacińska, rzecznik KPP w Łobzie.

 

W tym przypadku, zamiłowanie chłopca do gier, było silniejsze od niego samego.

Resko24.pl

Komentarze  

Dominik
+6 # Dominik 2018-08-25 07:27
Nie no chłopak uzależniony. :lol:
Zgłoś administratorowi
Ja
+7 # Ja 2018-08-25 14:05
Uzależniony na pewno nie jest. Jeśli nie ma w domu komputera to pochodzi raczej z biednej rodziny. Przecież rok temu Urząd Miejski dawał laptopy biednym dzieciom, pewnie chłopiec został pominięty.
Zgłoś administratorowi
Ja
-4 # Ja 2018-08-26 13:12
Do sądu też powinno wpłynąć zgłoszenie a sprowokowanie dziecka do korzystania z komputera. Pracownicy biblioteki powinni ponieść opowiedzialność
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x