Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dzisiaj, 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Początek uroczystości w Resku miał miejsce w Sanktuarium Maryjnym. Następnie uczniowie, rodzice, rada pedagogiczna, zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Resku, czyli Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego, Gimnazjum im. K. Górskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły pierwszego stopnia. Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego .

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół, pan Dariusz Siemasz, który serdecznie przywitał wszystkich gości. Na pierwszym apelu w nowym roku szkolnym nagradzani są uczniowie liceum, którzy osiągnęli najwyższe wyniki maturalne. Burmistrz Reska, pan Arkadiusz Czerwiński z nieukrywaną radością wręczył nagrody uczniom: Weronika Grądek, Maja Korgul i Paweł Buszta. Dyrektorzy Zespołu Szkół wręczyli rodzicom wymienionych absolwentów pamiątkowe Listy gratulacyjne.

Głos zabrali również: Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, ks. Marian Kaptur, proboszcz parafii w Resku oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Wiesława Stelmach. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami. 

W nowym roku szkolnym 2018/2019, życzymy wszystkim Uczniom pomyślności w zdobywaniu nowej wiedzy, przekładającej się na bardzo dobre wyniki w nauce! Pedagogom życzymy satysfakcji i sukcesów w swojej pracy zawodowej.

 

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.