Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

To już siódma odsłona akcji Narodowe Czytanie. W tym roku do ogólnopolskiej  akcji przyłączyło się również Resko. Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego odczytali publicznie zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i uczniowie.

Obchody akcji Narodowe Czytanie odbyły się w całej Polsce. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2 tys. miejsc.

Narodowe Czytanie odbyło się tuż przy ratuszu. Organizatorem akcji w Resku była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Broniewskiego.

 

Wybrane fragmenty "Przedwiośnia" przeczytali: 

Arkadiusz Czerwiński, Renata Kulik, Jolanta Furman, Elżbieta Turczyńska, Adam Szatkowski, Wanda Dranczewska, Hanna Szcześniak, Ryszarda Czaban, Mariola Robak, Joanna Murat, Elżbieta Kuc

Uczniowie: Aleksandra Adamowicz, Julia Filipek, Hanna Kurzyk, Julia Majkowska, Daria Muszler, Maria Strózikowska, Zofia Walczykiewicz, Anna Wulczyńska.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.