Dziś (14.08), po godz. 8.00 skierowano kilka zastępów straży pożarnej do miejscowości Żerzyno, gm. Resko. Tam zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego.

- Do PSK KPPSP w Łobzie wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Żerzyno jest widziane duże zadymienie z poddasza budynku mieszkalnego. W tym momencie zadysponowano dwie jednostki JRG Łobez oraz jednostki OSP Resko, OSP Łosośnica i OSP Zagórzyce. Na miejscu zauważono, ze ogień wydobywa się z oblachowania dachu budynku w zabudowie szeregowej. Jedna osoba była wewnątrz budynku, ale wyszła o własnych siłach. Nie stwierdzono innych poszkodowanych. Wprowadzono dwa prądy wody na palące się poddasze. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać na sąsiednie mieszkanie, pod nieobecność właścicieli w asyście policji strażacy dostali się do środka i tam prowadzili działania gaśnicze. Wyniesiono wszystkie nadpalone elementy, które były zgromadzone na strychu. Przyczynę pożaru będzie wyjaśniała policja, nie jest jednak wykluczone, że poddasze zapaliło się od komina - poinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Działania straży pożarnej zostały zakończone około godz. 13. Dym unoszący się nad Żerzynem był widoczny również w Resku, o tym sygnalizowali nasi Czytelnicy.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Komentarze  

Mirosława
0 # Mirosława 2018-09-15 11:38
Tak mój f dom zapalił się od sadzy w kominie które wieczorem gasiła straż pożarna z Reska wrzucili kulę do komina która im tam utknęła zasypali ją piaskiem dymu nie było więc odjechali a kulę kazali oddać jak ją wyciągniemy nieszczęście w tym że nie było nas w domu a nadzór nad domem powierzyli moim dzieciom w wieku 25 i 18 lat
Zgłoś administratorowi
Stefan
+1 # Stefan 2018-09-21 06:25
Po 1 skoro kula zostala w kominie to chyba cos nie tak jest
Po 2 dzieci w wieku 18 i 25 lat sa dorosle i maja swoj rozum wiec zastanawiam sie skad tak głupi komentarz...
Zgłoś administratorowi
lapaos
0 # lapaos 2018-09-21 09:54
1) Skoro kula została w kominie to znaczy, że strażacy kończąc akcję nie mieli pewności, że pożar został ugaszony.

2) Dzieci 18 i 25 lat powinny być ogarnięte. Jeśli nie były pretensje rodzic winien mieć sam do siebie, ze je tak wychował. Zabezpieczyć ugaszone pożarzysko może każda pełnoletnia osoba, na pewno nie straż. Dzieci nie mając pojęcia o tym co należy robić mogły skontaktować się z dorosłym... rodzicem.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x