Pin It

Zawodnik klubu Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko Szymon Dusza -14 lat w dniach 21-22.09.2018 r. wystartuje w XXXII Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

Mistrzostwa odbędą się w Kaliningradzie Rosja. Szymon wystartuje w konkurencji kata 14-15 lat oraz kumite 14-15 lat +75 kg. W Mistrzostwach weźmie udział ok 450 najlepszych karateków z Europy, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

Nasz zawodnik jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate, przygotowywał się do zawodów na zgrupowaniach kadry w Krakowie oraz Sieradzu jak również pod czujnym okiem naszych klubowych trenerów na miejscu.
Szymon to czterokrotny uczestnik ME. Startował w Grecji, Holandii, Niemczech oraz Polsce na których wywalczył 2 brązowe medale w konkurencji kumite, oraz dwukrotnie był tuż za podium – 4 miejsca w konkurencji kata.

Trzymajmy kciuki za naszego zawodnika który godnie reprezentuje Klub, Gminę Resko oraz Polskę.
Karate Kyokushin to karate kontaktowe, ciężkie treningi oraz ból. Trzeba dużo poświęcenia, treningu oraz samozaparcia aby odnosić sukcesy. Szymon pierwszy raz będzie walczył bez ochraniaczy ( hogo ) na klatkę piersiową, będzie to nowe doświadczenie dla niego.

Szczególne podziękowania dla Gminy Resko za dofinansowanie wyjazdu Szymona oraz dla pana Janka Junika – Usługi Transportowe.


Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko
Darek Dusza

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x