Pin It

W kwietniu 2015 roku, w prima aprilis żartowaliśmy sobie, że w Resku powstanie basen pływacki. Chyba byliśmy ponadczasowi, bo projekt basenu jest realizowany i już można obejrzeć wizualizację. 

Dzisiaj Urząd Miejski w Resku opublikował wizualizacje basenu.

W dniu 27.06.2018 r. Gmina Resko podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy krytego basenu przyszkolnego z zapleczem higieniczno sanitarnym wraz z łącznikiem pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły a projektowanym basenem. Jako planowaną lokalizację wybrano teren przy budynku Liceum Zespołu Szkół w Resku. Prace projektowe potrwają do 15.04.2019 r.

W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie hala basenu o wymiarach około 21 x 59 m, jako budynek dwukondygnacyjny z parterem przeznaczonym na technologię basenową, łącznik pomiędzy projektowaną halą basenu a istniejącym budynkiem szkoły o długości około 32 m, zaplecza szatniowe, zaplecze higieniczno - sanitarne oraz zaplecze obsługi. Niecka basenu sportowego zaprojektowana zostanie w technologi ruchomego dna, co znacznie zwiększy funkcjonalność basenu.

Opracowanie projektowe obejmie zagospodarowanie terenu hali basenu wraz z dojazdem oraz miejscami postojowymi.

W styczniu 2018 r. informowaliśmy w artykule: "Pływalnia w Resku. Zaplanowano sporządzenie projektu", że Urząd Miejski w Resku zarezerwował w swoim budżecie kwotę 260 tys. złotych, na wykonanie dokumentacji projektowej basenu.

Urząd Miejski w Resku uzasadnia potrzebę realizacji tego projektu:

(...) Niekwestionowaną zaletą pływania jest też korekta wad postawy. Wielogodzinne siedzenie przy szkolnych ławkach, komputerach i wylegiwanie się przed telewizorami, niestety nie wpływają pozytywnie na postawę dzieci. Umiejętność pływania, przynajmniej na podstawowym poziomie oraz wpajane zasady rozsądnego i bezpiecznego zachowania się, pozwoli młodzieży bezpiecznie spędzać czas nad wodą w okresie wakacji i przeciwdziałać wypadkom utonięć.

Szkoda rezygnować z przyjemności i zalet, jakie daje pływanie. Niektórzy rodzice korzystają z basenów w sąsiednich miejscowościach, ale trzeba przyznać im, że jest to uciążliwe, a przy tym jeszcze kosztowne. Dlatego uważamy, że warto inwestować w rozwój naszych dzieci i pomysł budowy przyszkolnego basenu jest jak najbardziej zasadny.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x