Pin It

Dzień Edukacji Narodowej , to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określane jako – Karta praw i obowiązków nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia z występami artystycznymi i podziękowaniami dla wszystkich pracowników .

Uroczyste spotkanie odbyło się na hali sportowej – prowadzącym akademię była Julia Zdunek, uczennica z klasy VI. Swą obecnością zaszczycili nas : Burmistrz Reska – pan Arkadiusz Czerwiński, Inspektor do spraw oświaty i ochrony zdrowia, pani Mariola Słodkowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku – pani Renata Kulik oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Pan Arkadiusz Czerwiński wręczył Nagrody Burmistrza Reska. Otrzymali je : nauczycielka nauczania zintegrowanego , pani Izabela Mieczaniec oraz dyrektor szkoły, pani Ryszarda Czaban. Następnie pani dyrektor zaprosiła na scenę wszystkich pracowników szkoły , aby wręczyć Nagrody Dyrektora oraz podziękowania za ciężką pracę .
Po zakończeniu części oficjalnej nastąpił czas na występy.

 

 

Uczniowie z klas I-VI wyrecytowali piękne życzenia , natomiast dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego wyśpiewały podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej przekazał wszystkim obecnym i byłym pracownikom szkoły życzenia oraz piękne róże. Kolejnym punktem akademii było baśniowe przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy VI, pt. „ Dlaczego dzieci muszą chodzić do szkoły” . Występy zakończyły gromkie brawa .
Po skończonej akademii goście udali się na słodki poczęstunek.

Elwira Warnke

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x