Pin It

Dzień Edukacji Narodowej , to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określane jako – Karta praw i obowiązków nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia z występami artystycznymi i podziękowaniami dla wszystkich pracowników .

Uroczyste spotkanie odbyło się na hali sportowej – prowadzącym akademię była Julia Zdunek, uczennica z klasy VI. Swą obecnością zaszczycili nas : Burmistrz Reska – pan Arkadiusz Czerwiński, Inspektor do spraw oświaty i ochrony zdrowia, pani Mariola Słodkowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku – pani Renata Kulik oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Pan Arkadiusz Czerwiński wręczył Nagrody Burmistrza Reska. Otrzymali je : nauczycielka nauczania zintegrowanego , pani Izabela Mieczaniec oraz dyrektor szkoły, pani Ryszarda Czaban. Następnie pani dyrektor zaprosiła na scenę wszystkich pracowników szkoły , aby wręczyć Nagrody Dyrektora oraz podziękowania za ciężką pracę .
Po zakończeniu części oficjalnej nastąpił czas na występy.

 

 

Uczniowie z klas I-VI wyrecytowali piękne życzenia , natomiast dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego wyśpiewały podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej przekazał wszystkim obecnym i byłym pracownikom szkoły życzenia oraz piękne róże. Kolejnym punktem akademii było baśniowe przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy VI, pt. „ Dlaczego dzieci muszą chodzić do szkoły” . Występy zakończyły gromkie brawa .
Po skończonej akademii goście udali się na słodki poczęstunek.

Elwira Warnke

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x