Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dnia 11.10.2018r. Adrianna Szcześniak - uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Resku podczas Międzynarodowej Konferencji pt. „Genetyka Nowotworów Dziedzicznych” odebrała nagrodę z rąk samego Jana Lubińskiego, prof. dr hab. n.med., lekarza specjalisty w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej, kierownika Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych zorganizowało konkurs pod hasłem: „Drzewo genealogiczne zdrowia mojej rodziny”. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Uczestnikami konkursu mogli zostać uczniowie, którzy wcześniej wzięli udział w konferencji i warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie. Zadaniem uczestników było wykonanie drzewa genealogicznego zdrowia własnej rodziny. Liczył się pomysł i oryginalność.

Adrianna postanowiła nagrać wywiad, w trakcie którego jej bliscy, zarówno od strony mamy, jak i taty, szczegółowo opowiadali o przypadkach różnych schorzeń w rodzinie. Przyznać należy, że była to koncepcja niebanalna! Opiekunem merytorycznym pracy była p. A. Mielniczek. Praca konkursowa urzekła organizatorów niebywałym dopracowaniem, precyzją, a przede wszystkim ogromną wiedzą wypowiadających się osób. Ada okazała się bezkonkurencyjna!

Życzymy Adriannie nie tylko wielu sukcesów na drodze zdobywania największych tajników wiedzy, ale również wytrwałości w osiąganiu wytyczonych sobie celów.

A.

Resko24.pl

Komentarze  

Paulina Minko Ługowina
+6 # Paulina Minko Ługowina 2018-10-18 18:55
Gratuluję Ada życzę dalszych sukcesów
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.