Pin It

Dnia 11.10.2018r. Adrianna Szcześniak - uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Resku podczas Międzynarodowej Konferencji pt. „Genetyka Nowotworów Dziedzicznych” odebrała nagrodę z rąk samego Jana Lubińskiego, prof. dr hab. n.med., lekarza specjalisty w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej, kierownika Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych zorganizowało konkurs pod hasłem: „Drzewo genealogiczne zdrowia mojej rodziny”. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Uczestnikami konkursu mogli zostać uczniowie, którzy wcześniej wzięli udział w konferencji i warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie. Zadaniem uczestników było wykonanie drzewa genealogicznego zdrowia własnej rodziny. Liczył się pomysł i oryginalność.

Adrianna postanowiła nagrać wywiad, w trakcie którego jej bliscy, zarówno od strony mamy, jak i taty, szczegółowo opowiadali o przypadkach różnych schorzeń w rodzinie. Przyznać należy, że była to koncepcja niebanalna! Opiekunem merytorycznym pracy była p. A. Mielniczek. Praca konkursowa urzekła organizatorów niebywałym dopracowaniem, precyzją, a przede wszystkim ogromną wiedzą wypowiadających się osób. Ada okazała się bezkonkurencyjna!

Życzymy Adriannie nie tylko wielu sukcesów na drodze zdobywania największych tajników wiedzy, ale również wytrwałości w osiąganiu wytyczonych sobie celów.

A.

Resko24.pl

Komentarze  

Paulina Minko Ługowina
+6 # Paulina Minko Ługowina 2018-10-18 20:55
Gratuluję Ada życzę dalszych sukcesów
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x