Pin It

18 października 2018r. odświętnie ubrani pierwszoklasiści, zgromadzili się wraz z rodzicami w sali gimnastycznej budynku Szkoły Podstawowej, aby złożyć oficjalną przysięgę.

Na salę wkroczyły trzy pierwsze klasy, wprowadzone przez swoich wychowawców: kl. I a z p. Beatą Madej, kl. I b z p. Renatą Roszyk, kl. I c z p. Anettą Kuleszą. Nie mogło zabraknąć sztandaru szkoły – chorążych i asysty SP Resko. Na uroczystość przybyli, m. in., Burmistrz Reska p. Arkadiusz Czerwiński, inspektor ds. oświaty p. Mariola Słodkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej p. Renata Kulik, przewodnicząca Rady Rodziców p. Wiesława Stelmach, dyrekcja, nauczyciele. Przedstawiciele każdej klasy, w obecności rodziców, powtórzyli za dyrektorem – p. Dariuszem Siemaszem, słowa przysięgi, w której obiecali godnie reprezentować szkołę. Nastąpił najbardziej wyczekiwany moment, dyrektor symbolicznym ołówkiem pasował każdego pierwszoklasistę, wicedyrektor (kl. I- III) p. Violetta Dynarska-Adamowicz wręczyła pamiątkowe proporczyki. W części oficjalnej pojawił się również quiz, prowadzony przez kolegów i koleżanki z kl. II, sprawdzający ogólną wiedzę pierwszaków.

 

 

Ponadto starsi uczniowie, zabawnymi wierszami i piosenkami dodali otuchy swoim młodszym kolegom, którzy miesiąc temu rozpoczęli edukację w szkole podstawowej. Niespodzianką dla zgromadzonych na sali okazała się znajomość czterech zwrotek hymnu państwowego, w wykonaniu najmłodszych uczniów.

Nie zabrakło gratulacji, ciepłych słów, życzeń kierowanych do pierwszoklasistów ze strony zaproszonych gości. Pojawiły się również słodkości, które osobiście wręczyli p. burmistrz i p. inspektor. Na zakończenie, bohaterowie dnia – pierwszoklasiści stanęli klasami do pamiątkowego zdjęcia. Witamy Was w społeczności uczniowskiej!

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x