Pin It

Złota, polska jesień dostarcza wielu inspiracji . Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

Od 22 do 26 października dzieci brały udział w innowacji pedagogicznej „Z dynią wkoło jest wesoło”. Przedszkole na tydzień zamieniło się w dyniową farmę z lampionami, dyniami, kuchennymi zapachami. Głównym celem było wielozmysłowe poznanie tego warzywa.

Realizowane treści edukacyjne zebrane zostały w obszary tematyczne:
1. „Przedszkolaki robią dyniowe przysmaki”, czyli zajęcia kulinarne, na których powstawały pyszne ciasta i ciasteczka, placki oraz zupa dyniowa.
2. „Z dynią zdrowo i sportowo” – zabawy ruchowe, gdzie przedszkolaki musiały dynie przenieść, przeskoczyć, poturlać…
3. „Dyniowe łamigłówki” – tu dzieci rozwijały swoje kompetencje matematyczne (liczyły, przeliczały, szacowały, dzieliły, tworzyły zbiory itp.. używając oczywiście tylko dyń i pestek).

4. „Jak i co?” Czyli dyniowe tajemnice” – były to zabawy badawcze, na których przedszkolaki mogły eksperymentować. Inspiracją do tych zajęć był słynny cytat Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól zrobić, a zrozumiem”.
Na zadawane pytania dzieci bardzo chętnie stawiały hipotezy swoich sądów, próbowały oceniać, co się za chwilę wydarzy.
5. „Bal dyniowy” , na którym bawiły się dzieci z całego kubusiowego przedszkola przebrane w dyniowe stroje. Na holu królował przepiękny kolor pomarańczowy.

Panie prowadzące imprezę – trzy Mamy przedszkolaczków – zapewniły dzieciom świetną muzykę i fantastyczne zabawy ruchowe. Nie dało się ukryć zadowolenia, gdyż uśmiech malowany na twarzach dzieci mówił sam za siebie.

Po balu grupy rozeszły się do swoich sal na poczęstunek. Na stołach znalazły się m.in. owoce podarowane przez Stowarzyszenie MONAR Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Łagiewnikach oraz wypieki przyniesione przez rodziców.

Ten tydzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w innowacji za zaangażowanie.
Myślimy , że dzięki takim działaniom za jakiś czas nasze dzieci z czystym sumieniem w CV będą mogły wpisać kreatywny/kreatywna.

Karolina Celińska
Małgorzata Jarucka
Klaudia Pawłowska

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x